Realizacja projektu eTwinning: Sports Skills Challenge

W ramach współpracy międzynarodowej uczniowie klasy 8e, naszej szkoły wspólnie z p. Martą Kaczmarek, p. Julitą Ślusarczyk i p. Robertem Kozłowiczem, wzięli udział w sportowym SportsSkills Challenge. Zadanie polegało na stworzeniu sportowego wyzwania dla uczniów z innej szkoły. W projekt zaangażowali się uczniowie z Sophie-Scholl-Gesamtschulew Hamm (Niemcy), 2o Gymnasio Alexandroupoli w Alexandroupolis (Grecja) i Merkez Atatürk Ortaokuluw Cihanbeyli ( Turcja).

Uczestnicy projektu wspólnie z nauczycielami przygotowywali sportowe wyzwania polegające na zrobieniu toru przeszkód lub zestawu ćwiczeń. Instrukcje poprawnego wykonania ćwiczenia prezentowane były w formie opisów, diagramów i filmów w języku angielskim. Udział w działaniach eTwinningowych był wspaniałą okazją do integracji z młodzieży z różnych regionów świata. Dzięki niemu uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności - sportowe, lingwistyczne i informatyczne. Taka forma nauki poprzez ą zabawę z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Sports Skills Challenge - projekt eTwinning

Lubicie sportowe wyzwania? Chcecie się sprawdzić?

Uczniowie naszej szkoły stworzyli projekt sportowy w ramach współpracy międzynarodowej i eTwinningu.

Głównym celem projektu Sports Skills Challenge jest zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej i integracji dzieci z różnych krajów europejskich poprzez udział w wyzwaniu sportowym. Dodatkowo uczniowie biorący udział w projekcie mają możliwość doskonalenia języka angielskiego i edukacji medialnej.

W pierwszym etapie: uczniowie każdej uczestniczącej szkoły tworzą własny tor przeszkód. Nagrywają krótki film instruktażowy. Pokazują, jak prawidłowo wykonać wszystkie ćwiczenia. Zachęcają inne szkoły do wykonywania ćwiczeń. Mówią o swoim sportowym wyzwaniu po angielsku i opisują je.

W drugiej części projektu uczniowie nagrywają krótkie filmy z torów przeszkód, które zaproponowały im inne szkoły.

Młodzież ze słupskiej "Dziesiątki" przygotowała koszykarski tor przeszkód. Uczniowie pokonując tor przeszkód będą musieli: biec, kozłować piłkę, podawać piłkę, wrzucać ją do kosza itp.

Szczegóły w przygotowanym przez nas filmie instruktażowym. Zapraszamy do oglądania i ćwiczeń.

Film można obejrzeć na stronie YouTube. Projekt znajduje się na stronie eTwinning.