Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

 

Nawigacja

 • List do Rodziców
 • Świąteczna paczka

  Świąteczna paczka - Obrazek 1Uczniowie klasy 7c wraz z rodzicami i wychowawcą zorganizowali świąteczną paczkę dla wychowanków Domu Dziecka w Ustce. Za zgromadzone fundusze zakupiliśmy gry planszowe i słodycze.

  Zorganizowaliśmy również zbiórkę słodyczy, gier, książek i odzieży wśród uczniów i rodziców naszej szkoły. Wszystkie dary przekazaliśmy placówce w Ustce i Słupsku.

  Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji serdecznie dziękujemy. W imieniu uczniów i rodziców klasy 7c - wychowawca Marzena Marecka.

 • Profilaktyka na sportowo

  Profilaktyka na sportowo - Obrazek 1W listopadzie i grudniu w naszej szkole realizowany był program zajęć sportowych połączonych z profilaktyką uzależnień. Zajęcia współfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień obejmowały trzy grupy wiekowe: klasy I-III - prowadzący Anetta Rybak, klasy IV-VI - prowadzący Grzegorz Michoński i klasy VII-VIII - prowadzący Marcin Kwaśniewski.

  Głównymi celami zajęć było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień oraz wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej.

  Prowadzący zajęcia nauczyciele przekazywali wiadomości na temat zdrowia, używek, zachowań asertywnych i radzenia sobie z negatywnymi emocjami w sposób dostosowany do danej grupy wiekowej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w dyskusjach, odgrywali scenki i opowiadały o swoich doświadczeniach.

  Na zajęciach sportowych dzieci wykazywały ogromne zaangażowanie, chęć współzawodnictwa i współdziałania w grupie. Dużą radość sprawiały im zarówno ćwiczenia indywidualne jak i gry i zabawy zespołowe.

  Cele programu zostały zrealizowane przez wszystkie grupy. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, szczególnie wśród najmłodszych dzieci. Chętnie kontynuowalibyśmy taką formę zajęć łączącą wiedzę z zakresu profilaktyki i aktywność sportową.

 • „Mały ekonomista”

  „Mały ekonomista” - Obrazek 1W grudniu zakończony został projekt „Mały ekonomista” realizowany od września w naszej szkole w ramach Programu mPotęga, którego celem było edukowanie finansowo - ekonomiczne dzieci.

  Wśród wielu działań projektowych przeprowadzone zostały dwa konkursy dla uczniów klas piątych: „Domowe finanse”, który polegał na opracowaniu miesięcznego budżetu domowego fikcyjnej rodziny oraz „Jestem Małym Ekonomistą”, który był konkursem na krzyżówkę o tematyce finansowej, ekonomicznej i bankowej.

  Spośród wszystkich uczestników konkursów wyłonieni zostali zwycięzcy.

  Wyniki konkursu „Domowe finanse”:

  I miejsce: Oliwier Grzeczka 5a, Dominik Szapiel 5a, Jakub Szałacki 5a,
  II miejsce: Wiktoria Mazur 5c, Victoria Jagiełło 5c, Zuzanna Niebieszczańska 5c, Piotr Gołębiowski 5c,
  III miejsce: Krzysztof Feszak 5b, Marcin Feszak 5b, Jakub Sławiński 5b

  Wyniki konkursu: „Jestem Małym Ekonomistą”:

  I miejsce: Aleksandra Sulima 5f,
  II miejsce: Franciszek Ługowski 5d,
  III miejsce: Nikodem Oleksy 5e

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. Życzymy dalszych sukcesów! Nagrody dla wszystkich uczestników konkursów i zajęć projektowych dofinansowała Fundacja mBanku.

 • Szkolny konkurs zdrowotny "Warzywno-owocowy stworek”

  Szkolny konkurs zdrowotny "Warzywno-owocowy stworek” - Obrazek 1W trosce o nasze zdrowie do szkoły zawitały warzywno-owocowe stworki „wyczarowane” przez uczniów klas I-III, którzy wzięli udział w konkursie szkolnym.

  Ławki aż uginały się pod ciężarem cudacznych stworków wykonanych z rumianych jabłek, dyni, ogórków, cukinii oraz wielu innych owoców i warzyw.

 • Gala Wolontariatu 2018

  Gala Wolontariatu 2018 - Obrazek 1Szkolny Klub Wolontariusza został zaproszony do udziału w Gali Wolontariatu 14 grudnia 2018r.o godz. 17:00 organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupskim w Ośrodku Kultury ul. Braci Gierymskich.

  Klub otrzymał statuetkę z grawerem Aktywni Wolontariusze 2018, a najbardziej aktywni wolontariusze odznaki i dyplomy. Podziękowania skierowano również dla opiekunów klubu.

 • Zbiórka dla Fundacji Dziki Azyl

  Zbiórka dla Fundacji Dziki Azyl - Obrazek 1Szkolny Klub Wolontariusza i Liga Ochrony Przyrody ogłosiły zbiórkę dla Fundacji Dziki Azyl, która prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kobylnicy.

  Zebraliśmy mnóstwo darów: płatki owsiane górskie, ziarna dla ptaków, siano, rękawiczki jednorazowe, bandaże, chusteczki nawilżone dla niemowląt, mleko kozie, karmę mięsną dla kotów, psów z zawartością mięsa powyżej 50%. Ponadto przekazano fundacji datki, ze sprzedaży pączków i miodu, zebrane podczas szkolnych Andrzejek.

  Nasza społeczność szkolna kolejny raz wykazała się ogromną wrażliwością i hojnością, za którą serdecznie dziękują opiekunowie Klubu Wolontariusza i Ligi Ochrony Przyrody.

 • Bezpiecznie na drodze

  Bezpiecznie na drodze - Obrazek 127 listopada 2018 roku w naszej szkole zostały ogłoszone konkursy propagujące tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych pod nazwami: „Maskotka o tematyce BRD”, „Dbam o swoje bezpieczeństwo”- konkurs plastyczny oraz „Podróżuję i rymuję”- konkurs na rymowankę.

  Organizatorem konkursów był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku

 • "I Ty też potrafisz"- zabawy dla uczniów klas II

  "I Ty też potrafisz"- zabawy dla uczniów klas II - Obrazek 113 grudnia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie integracyjne z cyklu "I Ty też potrafisz", tym razem skierowane do uczniów klas II, uczęszczających na zajęcia logopedyczne i wyrównawcze.  Celem spotkania była integracja dzieci poprzez wspólną zabawę, wywołanie pozytywnych emocji i kształtowanie umiejętności społecznych.

  Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zaproponowanych zabawach ruchowych o tematyce świątecznej, a największym zainteresowaniem  cieszyły się zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci stwierdziły, że "zabawa była przednia"- szkoda tylko, że tak mile spędzony czas  szybko nam upłynął.

 • Mikołaj na sportowo w SP 5

  Mikołaj na sportowo w SP 5 - Obrazek 118 grudnia klasy I a oraz III b wzięły udział w Spotkaniu Integracyjnym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Słupsku pt. "Z Mikołajem na sportowo. Dzieci-dzieciom"

  Podczas imprezy uczniowie mieli okazję pokonania zawiłych dróg, które musi pokonać Mikołaj, aby dotrzeć do wszystkich grzecznych dzieci. Już od pierwszej konkurencji na twarzach wszystkich uczestników zagościł uśmiech.

  Oprócz zmagań w konkurencjach sportowych musieli się wykazać zdolnościami plastycznymi, wykonując czapki Mikołaja, przyklejając bombki na choinkach, aż w końcu stworzyć postać bohatera naszego spotkania-Mikołaja, który również zaszczycił nas swoją obecnością. Znalazła sie również konkurencja dla nauczycieli, którzy musieli pochwalić się zdolnościami w pakowaniu prezentów.

  Na zakończenie imprezy, jak przystało na Mikołaja, wszyscy zostali obdarowani słodkościami. Towarzysząca spotkaniu muzyka świąteczna wszystkich wprowadziła w prawdziwy nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

 • "Dzień Misia"

  "Dzień Misia" - Obrazek 1W listopadzie w świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs plastyczny pn. DZIEŃ MISIA skierowany do uczniów klas młodszych. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych. Uczniowie w swoich pracach wykazali się dużą wyobraźnią i oryginalnymi pomysłami na przedstawienie właśnie swojego misia.

 • Świąteczne wizyty trzecioklasistów

  Świąteczne wizyty trzecioklasistów - Obrazek 111 grudnia klasy III a i III b udały się na koncert kolęd do Słupskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. W. Kilara w Słupsku.

  Podczas koncertu uczniowie mieli okazję podziwiać, jak wygląda orkiestra symfoniczna kierowana przed dyrygenta i jednocześnie słuchać nastrojowych polskich kolęd w wykonaniu orkiestry i solistek. Dzięki temu wszyscy wyszli z sali koncertowej natchnieni nastrojem Świat Bożego Narodzenia...

  Tego dnia nie był to jednak koniec niespodzianek. Zaraz po koncercie obie klasy odwiedziły słupski ratusz, gdzie przyjęły ich dwie panie prezydentki - Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz Marta Makuch.

  Dzieci zwiedziły zakamarki prezydenckich gabinetów oraz podziwiały widoki z ratuszowej wieży. Poznały także historię słupskiego Niedźwiadka Szczęścia i zobaczyły, jak wyglądał kiedyś Stary Rynek. Wszystko to dzięki uprzejmości Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku oraz pracowników słupskiego magistratu.

 • Wizyta w Majsterkowie

  Wizyta w Majsterkowie - Obrazek 1Klasa III b wraz z wychowawcami udała się na przedświąteczne zajęcia Majsterkowo do słupskiej Castoramy, gdzie wspólnie wykonali zabawki z drewna.

  Dużo radości dostarczyła dzieciom możliwość samodzielnego sklejania i zbijania drewnianych elementów oraz zdobienia ich wymarzonymi kolorami. W efekcie końcowym powstały kołyski dla lalek- wykonane przez dziewczynki oraz samochody ciężarowe - wykonane przez chłopców.

  Dzięki takiej formie spędzania czasu dzieci mogły bardziej się zintegrować i wymieniać doświadczeniami. Mamy nadzieję, że wykonane zabawki na długo pozostaną w ich domowej kolekcji...

 • "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

  "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" - Obrazek 1Biblioteka szkolna z przyjemnością oznajmia, że klasa III a zdobyła wyróżnienie w konkursie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" za napisanie i zilustrowanie własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków.

  Do konkursu przystąpiły również klasy I a, b, c, d oraz II b i d. Klasy I narysowały swoje historie, a klasy II stworzyły komiksy o Słodziakach. Przystąpienie do konkursu poprzedził Dzień Głośnego Czytania książki pt. "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” zorganizowany dla tych klas w bibliotece szkolnej.

 • "Kolory marzeń”

  "Kolory marzeń” - Obrazek 1Miło nam poinformować, że uczeń klasy 6b – Kamil Pudelski otrzymał szczególne wyróżnienie za grafikę komputerową w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej dzieci i młodzieży "Kolory marzeń”.

 • Kampania Biała Wstążka

  Kampania Biała Wstążka - Obrazek 1Kampania Biała Wstążka - Stop przemocy wobec kobiet! Nie zgadzaj się - REAGUJ!

  Po raz kolejny ruszyła kampania społeczna "Biała wstążka". Jest to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie i przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Jest prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.

  Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

  Biała wstążka oznacza deklarację nie tylko wyrzeczenia się stosowania przemocy, ale także reagowania, gdy się jest jej świadkiem.

  Uczniowie naszej Szkoły chętnie włączyli się w akcję oraz uczestniczyli w krótkich prelekcjach na tak istotny temat. W nawiązaniu do Kampanii uczniowie klasy VIII b przypinali uczniom i nauczycielom szkoły Białą Wstążkę. Przeprowadzono również zajęcia z wybranymi klasami dotyczące przeciwdziałaniu przemocy.

  Kampania odbywa się w ramach 16 Światowych Dni Przeciwko Przemocy. Rozpoczyna się 25 listopada w Międzynarodowym Dniu Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a koniec kampanii przypada 10 grudnia w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka. Podkreśla to, że przemoc wobec kobiet, ale nie tylko, jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

 • Święta tuż, tuż...

  Święta tuż, tuż... - Obrazek 129 listopada w naszej szkole odbył się konkurs muzyczny, podczas którego uczniowie klas I-III śpiewali kolędy i pastorałki. Uczestnikami byli soliści i zespoły.

 • Andrzejki

  Andrzejki - Obrazek 1Andrzejki to wspaniała okazja, aby spotkać się w gronie przyjaciół. Dlatego 30 listopada 2018r. z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariusza i Samorządu Uczniowskiego odbyły się Andrzejki dla całej naszej społeczności szkolnej.

  Impreza rozpoczęła się od energetycznego pokazu tańca "Skrzypek" w wykonaniu wolontariuszy naszej szkoły. Następnie każdy miał okazję wylosować ciekawą, często tajemniczą lub zabawną wróżbę przy specjalnie przygotowanych na tę okazję stoiskach.

  Wspólny czas umiliły słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Można było również  nabyć pączki i miód. Zebrane datki zostaną przekazane Fundacji "Dziki Azyl"  zajmującej się dzikimi zwierzętami w Kobylnicy.

 • Sukces na Festiwalu "Marina 2018”

  Sukces na Festiwalu "Marina 2018” - Obrazek 1W piątek, 30 listopada 2018r. w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbył się V Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej "Marina 2018".

  Uczestnikami festiwalu byli soliści i zespoły z dwóch województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego.

 • Andrzejki w klasach 3a i 3b

  Andrzejki w klasach 3a i 3b - Obrazek 129 i 30 listopada 2018r. uczniowie klas trzecich świętowali Andrzejki w Sali Zabaw Dżungla w Słupsku. Tam czekało na nich sporo atrakcji.

  Mieli okazję do wspólnej i indywidualnej zabawy oraz słodkiego poczęstunku. Ponadto uczestnicy mogli wykorzystać swoje zdolności wokalne podczas śpiewu karaoke. Dużo frajdy dostarczyły dzieciom wróżby.

  Oczywiście śmiechu było co niemiara, bo wszyscy wiedzą doskonale, że wróżby andrzejkowe to tylko doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu w gronie kolegów i koleżanek. Wróżb nie należy brać zbyt poważnie.

strona: