Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

 

Nawigacja

 • Kolejny sukces w tenisie stołowym

  Kolejny sukces w tenisie stołowym - Obrazek 1Najpierw chłopcy teraz dziewczęta! 06 listopada dziewczęta z klas VII-VIII wygrały Turniej Tenisa Stołowego SOM w kategorii Młodzieży Szkolnej. Zawody odbywały się w Szkole Podstawowej Nr 4 przy ul. Banacha 17.

  Również tym razem były to rozgrywki drużynowe zarówno dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta wygrały wszystkie swoje pojedynki i zajęły I miejsce w turnieju kwalifikując się do półfinałów wojewódzkich. Niestety chłopcy wygrali tylko jeden mecz zajmując miejsce V.

  15 listopada wyjeżdżamy z chłopcami, którzy wygrali Igrzyska Dzieci oraz dziewczętami, które zwyciężyły Igrzyska Młodzieży Szkolnej na półfinałowy Turniej wojewódzki do Łupawy.

  Skład drużyny dziewcząt: Aleksandra Mioskowska, Alicja Falęcka, Iga Szabat.

  Opiekun: Anetta Rybak

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości - Obrazek 1„My mamy szczęście, że w tym momencie żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą. My mamy szczęście!”

  Nieco zmienione słowa Grzegorza Tomczaka przyświecały obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole.

  Mamy szczęście żyć w kraju wolnym, niepodległym i niezależnym. Doceniając ten fakt, 9 listopada 2018 roku, uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawili najważniejsze momenty z bogatej, choć smutnej, przeszłości Polski. Wypowiedziane i wyśpiewane słowa przypomniały, czym jest patriotyzm. Uświadomiły, że ojczyzna to dobro wszystkich jej mieszkańców.

  O godzinie 11:11 odśpiewano wspólnie cztery zwrotki hymnu państwowego, włączając się w ten sposób w akcję Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Spektakularne wykonanie pieśni pokazało, jak głębokie uczucia wiążą się z pojęciem „Ojczyzna”.

  Obchodom Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 10 w Słupsku towarzyszyły inne imprezy - konkurs plastyczny „Sto wydarzeń na stulecie niepodległości” oraz „Szkolny konkurs piosenki patriotycznej i żołnierskiej”. Laureaci zmagań otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

 • Moje życie wolne od uzależnień

  Moje życie wolne od uzależnień - Obrazek 1W ramach profilaktyki najstarsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie profilaktycznym „Moje życie wolne od uzależnień”.

  Program finansowany ze środków Urzędu Miasta realizuje fundacja „Nowe Horyzonty” z Warszawy.

  Zajęcia adresowane są do uczniów klas VIII i prowadzone są w formie warsztatów, w czasie których uczniowie rozmawiają na tematy związane z uzależnieniami, rozwojem tożsamości i osobowości oraz sposobami konstruktywnego rozwiązywania konfliktów.

  Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, którzy chętnie rozmawiają na podejmowane tematy, dzieląc się swoimi opiniami.

  Mamy nadzieję, że podejmowana tematyka wpłynie na poszerzenie wśród uczniów wiedzy na temat uzależnień i pozwoli im nabyć umiejętności niezbędne w codziennym funkcjonowaniu.

 • Pasowanie na świetliczaka

  Pasowanie na świetliczaka - Obrazek 16 listopada to szczególny dzień w świetlicy szkolnej. W tym dniu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w imprezie integracyjnej "Pasowanie na świetliczaka".

  Przed pierwszoklasistami zostały postawione do wykonania ważne zadania.

 • „Mały ekonomista”

  „Mały ekonomista” - Obrazek 1W ramach projektu „Mały ekonomista” w październiku zrealizowany został konkurs „Domowe finanse”. Realizację podzieliliśmy na dwie części.

  Pierwszą były warsztaty dla uczniów, na które zaprosiliśmy rodzica jednego z  uczestników naszego projektu w roli współprowadzącego. Podczas zajęć uczniowie uzyskali wiedzę na temat budżetu domowego, jego składników, wydatków stałych i koniecznych. Wspólnie analizowaliśmy wydatki pierwszej potrzeby, konieczność racjonalnego zarządzania finansami domowymi, aby zabezpieczyć finanse na ewentualne nieprzewidziane sytuacje czy zachcianki oraz hobby.

  Uczniowie zostali podzieleni na grupy, stworzyli fikcyjne rodziny o różnej ilości członków rodziny, uczących się, pracujących i mieszkających w innych warunkach, realizujące odmienne hobby, jednak posiadające ten sam budżet na miesiąc. Zadaniem „rodzin” było opracowanie szczegółowego budżetu miesięcznego w formie pracy opisowo-plastycznej uwzględniając wszystkie informacje na temat danej rodziny. Uczniowie mieli zaangażować do współpracy rodziców, dziadków, dorosłych znajomych, z którymi należało oszacować poszczególne składowe budżetu.

  Drugą częścią konkursu była prezentacja przez grupy („rodziny”) prac konkursowych podczas zajęć. Uczniowie analizowali opracowane przez siebie budżety, uzasadniali wydatki, proponowali nawet oszczędności.

  W październiku zrealizowane zostały również zajęcia ze specjalistką z banku, która w przystępny sposób zapoznała uczniów z rolą banku w życiu codziennym, z kredytami, odsetkami od kredytu, rzeczywistymi kosztami kredytu, lokatami i ich oprocentowaniem. Prowadząca zaprezentowała uczestnikom zabezpieczenia banknotów polskich oraz omówiła zasady bezpiecznego korzystania z sieci związanego z bankowością internetową.

  Na listopad planujemy m.in. wycieczkę do banku oraz konkurs „Jestem małym ekonomistą”.

  Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

 • Sukces w tenisie stołowym

  Sukces w tenisie stołowym - Obrazek 130 października w sali przy ul. Banacha 17 Szkoły Podstawowej nr 4  odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców w ramach rozgrywek Słupskiej Olimpiady Młodzieży.

  Turniej rozgrywany był systemem do dwóch przegranych spotkań. Rozgrywki drużynowe to 2 mecze singlowe (pojedyncze), debel (gra podwójna) i kolejne mecze singlowe. Mecz grany jest do 3 wygranych pojedynków. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta rozpoczęli bardzo dobrze od wygranych meczy.

  Chłopcy tak dobrą passę utrzymali do końca turnieju grając w finale bardzo zacięty pojedynek, który rozstrzygnęli dopiero w 2 rundzie singli. Dzięki walce o każda piłkę i seta pokonali przeciwnika i zajęli w turnieju zasłużone I miejsce.

  Dziewczęta przegrały jeden z pojedynków i dlatego zagrały swój ostatni mecz o miejsce II. Choć przeciwnik postawił poprzeczkę wysoko dziewczęta wygrały mecz zajmując II miejsce w całym turnieju.

  Drużyna chłopców - I miejsce:
  Kobryn Krzysztof, Sopoćko Konstanty, Lizakowski Dawid

  Drużyna dziewcząt - II miejsce:
  Hedeszyńska Martyna, Kosicka Zofia, Mucha Michalina

  Opiekun obu drużyn: Anetta Rybak

 • Bezpiecznie na drodze

  Bezpiecznie na drodze - Obrazek 117 września 2018r. w klasach I, odbyły się zajęcia w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych, realizowanych przez Komendę Miejską Policji w Słupsku.

  Celem zajęć było bezpieczne poruszanie się po drogach, wspieranie działań edukacyjnych w zakresie wychowania komunikacyjnego, zaangażowanie uczniów w tematykę ruchu drogowego oraz zainteresowanie uczniów, nauczycieli i rodziców problematyką bezpieczeństwa na drodze najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

  Komendant Miejski Policji w Słupsku ogłosił również konkurs plastyczny dla klas I - VI pod hasłem Bezpieczna droga do Szkoły. Uczniom przekazano materiały profilaktyczne: elementarz wychowania drogowego, poradnik bezpiecznej i dobrej zabawy z grą planszową, poradnik dla młodego rowerzysty.

 • Regionalny Konkurs Plastyczny „Bez barier. Choć inni - wszyscy jesteśmy tacy sami”

  Regionalny Konkurs Plastyczny „Bez barier. Choć inni - wszyscy jesteśmy tacy sami” - Obrazek 1Późnym popołudniem 22 października nasza szkoła zaprosiła dzieci z regionu słupskiego na rozstrzygnięcie Regionalnego Konkursu Plastycznego „Bez barier. Choć inni - wszyscy jesteśmy tacy sami”, do którego współorganizacji włączył się Instytut Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.

  Cała uroczystość odbyła się w gmachu Akademii Pomorskiej, przy ulicy Bohaterów Westerplatte. Zaproszono 42 dzieci, których prace uzyskały najwyższe lokaty, pośród aż 196 nadesłanych na konkurs. Aula Instytutu Pedagogiki była wypełniona po brzegi, ponieważ na wręczenie nagród uczniowie przybyli z całymi rodzinami

  Po części oficjalnej i wręczeniu nagród, wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która została zorganizowana także na terenie Akademii Pomorskiej w ramach uświetnienia III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Edukacja Równościowa. Wyzwania – Potrzeby - Możliwości". Szkołę reprezentował p. dyrektor Bogdan Leszczuk oraz organizatorzy konkursu Beata Siłka i Tomasz Dobrowolski. Przedstawicielem Akademii Pomorskiej była kierownik Zakładu Edukacji Wczesnej Instytutu Pedagogiki AP - p. dr Jolanta Maciąg.

  Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia na tle wystawy i słodkim poczęstunku, wszyscy goście w dobrym nastroju rozeszli się do swoich domów.

 • Sukcesy młodych programistów

  Sukcesy młodych programistów - Obrazek 119 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku odbyło się uroczyste podsumowanie II Międzyszkolnego Konkursu Programowania w Scratchu.

  Główną ideą konkursu było promowanie umiejętności programistycznych wśród młodych ludzi.

 • Porządkowanie grobów słupskiego cmentarza

  Porządkowanie grobów słupskiego cmentarza - Obrazek 1W sobotę 20 października 2018r. grupa 27 wolontariuszy z klas 8a, 8b, 8c, 8d, 7b, 7d wraz z opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariusza kolejny raz porządkowała część słupskiego Starego Cmentarza Komunalnego, w której spoczywają najmłodsi.

  Na uporządkowanych grobach młodzież zapaliła znicze pamięci. Mimo niesprzyjającej pogody nasi wolontariusze wspaniale wywiązali się z powierzonego im zadania dając świadectwo bezinteresownego działania na rzecz drugiego człowieka.

 • Uczniowie klas trzecich gośćmi Akademii Pomorskiej

  Uczniowie klas trzecich gośćmi Akademii Pomorskiej - Obrazek 119 października klasy 3a i 3b uczestniczyły w warsztatach “Zauważ, zaakceptuj, zaprzyjaźnij się... czyli od tolerancji do integracji - warsztaty dla uczennic i uczniów edukacji wczesnoszkolnej”, które odbyły się w ramach III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Edukacja Równościowa. Wyzwania - Potrzeby - Możliwości” w Instytucie Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.

  Pomysłodawcami i realizatorami warsztatów byli: p. dr Jolanta Maciąg z Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz p. Tomasz Dobrowolski z naszej szkoły. W trakcie zajęć dzieci, na podstawie wysłuchanej bajki, miały okazję przybliżenia sobie tematyki tolerancji, akceptacji, integracji i wzajemnej odpowiedzialności.

  Po wypowiedziach uczniów można było zauważyć sporą wiedzę na poruszane tematy oraz duże zaangażowanie w realizację wykonywanych zadań. Po części warsztatowej dzieci zwiedziły gmach Uczelni, odwiedzając najważniejsze pomieszczenia. Mieli także okazję poznania Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pana Ministra Piotra Müllera.

  Na zakończenie wszyscy udali się na specjalnie przygotowany dla nich poczęstunek, który był okazją do podsumowania zdobytej wiedzy i wymiany wrażeń.

 • Konkurs plastyczny "Moja rodzina"

  Konkurs plastyczny "Moja rodzina" - Obrazek 1Na przełomie września i października w świetlicy szkolnej został zorganizowany dla uczniów z klas I - III, konkurs plastyczny pt. "Moja rodzina".

  Celem konkursu było wyrażenie i zaakcentowanie przez uczniów silnej i głębokiej oraz emocjonalnej więzi ze swoją najbliższą rodziną.

 • Interaktywne warsztaty w Media Markt w Słupsku

  Interaktywne warsztaty w Media Markt w Słupsku - Obrazek 118 i 19 października uczniowie klas Ic, IIa i IIIa wzięli udział w interaktywnych warsztatach edukacyjnych pn. „Czy każdy może być twórcą, czyli kto tworzy kulturę?” zorganizowanych przez Media Markt na terenie sklepu w C.H. Jantar.

  Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie dowiedzieli się, kim jest autor i co to jest dzieło, jakie prawa przysługują autorowi i dlaczego warto korzystać z legalnych źródeł. Część teoretyczna warsztatów była uzupełniona praktycznymi przykładami z wykorzystaniem technik multimedialnych.

  Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie w zespołach dowolnych prac przestrzennych z różnorodnych materiałów, w których wykazały się niezwykłymi pomysłami i kreatywnością.

  W końcowej części spotkania wszystkie dzieci miały okazję wziąć udział w zdrowym drugim śniadaniu, po którym otrzymały worki - niespodzianki oraz na pamiątkę - grupowe zdjęcie wykonane podczas praktycznej części tych zajęć.

 • Otrzęsiny klas czwartych

  Otrzęsiny klas czwartych - Obrazek 118 października 2018r. odbyły się „Otrzęsiny klas czwartych”, zorganizowane i przeprowadzone przez klasę 8a.

  Celem imprezy było przyjęcie czwartoklasistów do grona uczniów starszych. Uczniowie klas czwartych wzięli udział w różnych konkurencjach. Reprezentacje poszczególnych klas musiały podać prawidłowe odpowiedzi na wylosowane pytania związane z życiem szkoły.

  Kolejne zadania były sportowe, uczniowie pokonywali tor przeszkód w jak najszybszym czasie. Następną konkurencją było wyłowienie jabłka buzią z wody, ostatnią - narysowanie swojego wychowawcy.

  Wszystkie konkurencje sprawiły dzieciom wiele przyjemności i mimo zaciętej rywalizacji panowała radosna atmosfera. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

 • BohaterON

  BohaterON - Obrazek 1Uczniowie klas VIII po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Wyślij kartkę do powstańca” organizowanej w ramach kampanii „BohaterON - włącz historię!”.

  Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Postania Warszawskiego poprzez wysłanie im specjalnie na tę okoliczność przygotowanych kartek oraz wzbogacanie wiedzy młodego pokolenia o II wojnie światowej.

 • Karta rowerowa

  Karta rowerowa - Obrazek 1W pierwszych dniach października 2018 roku w Miasteczku Ruchu Drogowego znajdującego się w WORD przy ul. Mierosławskiego w Słupsku odbyły się egzaminy praktyczne na kartę rowerową pod okiem wyspecjalizowanych policjantów. Dzieci testy wiedzy teoretycznej musiały zdać w szkole.

  Zaliczone tam testy umożliwiały dopiero zdawanie egzaminów praktycznych. Uczniowie klas piątych uzyskali pierwsze w swoim życiu uprawnienia do jazdy po drodze. Co szczególnie zobowiązuje do przestrzegania przepisów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy! 

 • Pasowanie na ucznia

  Pasowanie na ucznia - Obrazek 111 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowanie na ucznia" dzieci z klas pierwszych. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowany pod okiem swoich pań wychowawczyń program artystyczny, w którym pochwalili się umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi.

  Następnie "pierwszaki” uroczyście ślubowali na Sztandar Szkoły. Dyrektor Szkoły pan Bogdan Leszczuk wraz z Wicedyrektor klas młodszych Beatą Pawlak-Hołowienko dokonali ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

  Z okazji tej uroczystości wychowawczynie klas pierwszych wspólnie z rodzicami wręczyli uczniom dyplomy i drobne upominki.

 • Stypendium Prezydenta Miasta Słupska

  Stypendium Prezydenta Miasta Słupska - Obrazek 13 października 2018r. w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta Słupska.

  Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Julia Mędrkiewicz znalazła się w gronie laureatów tej nagrody. Gratulujemy!

 • „Kwartecik” zaśpiewał w Warszawie

  „Kwartecik” zaśpiewał w Warszawie - Obrazek 129 września 2018r. w Warszawie odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej.

  Miło nam poinformować, że w tym wielkim wydarzeniu uczestniczył zespół wokalny „Kwartecik” z naszej szkoły, który w nagrodę za wygranie Festiwalu Piosenki Marynistycznej Łajba 2018 został zaproszony do Warszawy przez Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej dr. inż. Andrzeja Królikowskiego.

  Zespół wystąpił w części artystycznej tych uroczystości, prezentując pieśni marynistyczne oraz patriotyczne, w nawiązaniu do obchodów 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

 • „Mały ekonomista”

  „Mały ekonomista” - Obrazek 1W ramach projektu „Mały ekonomista” we wrześniu zrealizowaliśmy zajęcia warsztatowe.

  Uczniowie dzięki przygotowanej animacji oraz pogadanki uzyskali wiedzę na temat podstawowych pojęć związanych z bankowością: usługi bankowe, konto, kredyty, bankomat, wpłatomat, karta bankomatowa. Poznali historię od barteru do pieniądza.

  Pracując w grupach przyporządkowywali postacie władców do odpowiednich banknotów będących aktualnie w obiegu. Uczniów bardzo zaciekawiły zaprezentowane banknoty polskie sprzed denominacji, zwłaszcza te o wartości wielu milionów złotych. Wspólnie analizowaliśmy cennik produktów z roku 1989 oraz 2008 pod kątem wartości pieniądza, głównie jego spadku.

  W październiku planujemy kolejne zajęcia oraz ciekawy konkurs „Domowe finanse”.

  Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

strona: