• Żywa lekcja historii

• 6 marca 2019 r. bawiła w naszej szkole grupa rekonstrukcyjna Teatru Historycznego "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego” z Gniewa. Odbyła się żywa lekcja historii.

Uczniowie odbyli podróż przez wieki do antycznego świata Greków i Rzymian. Zapoznali się z dawnymi obyczajami, metodami prowadzenia walk, umundurowaniem i uzbrojeniem.

Wiedza z lekcji historii wzbogacona została przez praktyczne doświadczenia związane z możliwością kontaktu z rekwizytami imitującymi minioną epokę. Inscenizacja podobała się, o czym świadczyły liczne brawa na zakończenie historycznych przeżyć.

• "Postać z ulubionej bajki"

• W lutym w świetlicy szkolnej został zorganizowany dla uczniów klas I - III konkurs plastyczno-techniczny pt. "Postać z ulubionej bajki". Konkurs miał na celu przedstawienie przez uczniów (autorów prac plastycznych) swojej własnej wizji bohatera z ulubionej bajki bądź filmu.

• "Słupski Chemik"

• Z przyjemnością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Jakub Paliwoda z klasy 8c zajął I miejsce w II Konkursie Chemicznym ATOM o tytuł Słupskiego Chemika w kategorii szkół podstawowych powiatu słupskiego.

Organizatorem konkursu było II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku.

Brawo! Serdecznie gratulujemy!

• Wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza"

• W naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza". Tematem XVI edycji konkursu było "Piękno otaczającego nas świata”. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie. Miło nam poinformować, że zostali wyróżnieni uczniowie w kategorii Maluch i Młodzik.

• Wojewódzki Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora II LO w Słupsku

• W Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Słupsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów konkursów matematycznych o puchar Dyrektora II LO: dla uczniów szkół podstawowych: "Matematyczne łamigłówki" oraz dla uczniów szkół gimnazjalnych "Komat".