Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

 

Nawigacja

Konkursy

Rok szkolny 2018/2019

 

KONKURS RECYTATORSKI KLAS III

13 grudnia 2018r. w czytelni  biblioteki szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas III, przygotowany przez nauczycieli bibliotek i świetlicy.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce - Aleksandra Piętka kl. III b
II miejsce - Julia Dębicka kl. III b
III miejsce - Martyna Makowska kl. III a
Wyróżnienie - Wojciech Burzak kl. III b oraz Bohdan Berezovskyi kl. III a

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy. 


SZKOLNY KONKURS ZDROWOTNY "WARZYWNO-OWOCOWY STWOREK"

W trosce o nasze zdrowie do szkoły zawitały warzywno-owocowe stworki „wyczarowane” przez uczniów klas I-III, którzy wzięli udział w konkursie szkolnym. Ławki aż uginały się pod ciężarem cudacznych stworków wykonanych z rumianych jabłek, dyni, ogórków, cukinii oraz wielu innych owoców i warzyw.

Wystawa przyciągała widzów jak magnes, bo któż oprze się takiej ilości witamin w jednym miejscu. Kreatywność uczestników konkursu zasłużyła na wielkie uznanie. Gratulujemy i już dziś zapraszamy na kolejną edycję.

Nagrodzeni:
Antek Niedałtowski -1b
Sebastian Chęciński - 1d
Maja Tudruj - 2a
Dominik Szwaba - 2a
Wanessa Plumbaum - 2b

Milena Kowalska - 2c
Olaf Małecki - 2d
Maciej Opala - 3a
Konrad Podskarbi - 3b
Bartek Koszutowski - 3bBEZPIECZNIE NA DRODZE

 

27 listopada 2018 roku w naszej szkole zostały ogłoszone konkursy propagujące tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych pod nazwami: „Maskotka o tematyce BRD”, „Dbam o swoje bezpieczeństwo”- konkurs plastyczny oraz „Podróżuję i rymuję”- konkurs na rymowankę.  Organizatorem konkursów był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku, którego zamierzeniem było:
- poszerzenie wśród dzieci świadomości zagrożeń występujących w ruchu drogowym,
- propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym,
- rozwijanie kreatywności uczestników konkursów,
- kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej,
- popularyzacji działań plastycznych i poszerzania wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

 

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem uczniów, a wśród prac przekazanych w dniu 7 grudnia 2018 roku do WORD w Słupsku wyłoniono aż trzech laureatów z naszej szkoły, co było dla nas szczególnie miłą informacją.

Uczennica klasy 5h - Urszula Sieradzka zajęła III miejsce w konkursie na „Maskotkę” oraz III miejsce w konkursie plastycznym. W konkursie na rymowankę pn. „Podróżuję i rymuję” mamy natomiast aż dwie laureatki: I miejsce zajęła Pola Owerko - uczennica klasy 4g, III miejsce zaś Matylda Terebecka - uczennica klasy 5c.

Oficjalne wręczenie nagród  miało miejsce w 17 grudnia 2018 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku. Szczęśliwe laureatki otrzymały bardzo atrakcyjne i wartościowe nagrody. Serdecznie gratulujemy wspaniałych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów.


"SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

Biblioteka szkolna z przyjemnością oznajmia, że klasa III a zdobyła wyróżnienie w konkursie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" za napisanie i zilustrowanie własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków.

Do konkursu przystąpiły również klasy I a, b, c, d oraz II b i d. Klasy I narysowały swoje historie, a klasy II stworzyły komiksy o Słodziakach. Przystąpienie do konkursu poprzedził Dzień Głośnego Czytania książki pt. "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” zorganizowany dla tych klas w bibliotece szkolnej.

Warto podkreślić, że na konkurs wpłynęło 5000 prac z całej Polski. Prace wszystkich klas zamieszczone są na stronie www.gangslodziakow.pl/szkolneprzygody. Galerię prac nagrodzonych można obejrzeć w bibliotece naszej szkoły.


"KOLORY MARZEŃ"

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 6b – Kamil Pudelski otrzymał szczególne wyróżnienie za grafikę komputerową w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej dzieci i młodzieży "Kolory marzeń”.

Organizatorem przeglądu była Fundacja "W każdym wieku” przy współudziale Ministerstwa Edukacji Narodowej. Serdecznie gratulujemy!


ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

29 listopada w naszej szkole odbył się konkurs muzyczny, podczas którego uczniowie klas I-III śpiewali kolędy i pastorałki. Uczestnikami byli soliści i zespoły.

Laureatami zostali:
I miejsce - Sofiia Ruda, Aleksandra Karpińska (kategoria zespół)
I miejsce - Weronika Kacperek (kategoria solista)
II miejsce - Weronika Sowa
III miejsce - Nina Budzińska
III miejsce - Natalia Wabia

Wyróżnienia:
Aleksandra Szymańska kl. 1a, Jakub Jaros kl. 1e, Martyna Rucińska kl. 2b, Klaudia Rosińska, Zuzanna Jankowicz, Hanna Byczkowska kl. 2b

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i cieszymy się, że dzieci chętnie prezentują swoje muzyczne zdolności. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


SUKCES NA FESTIWALU "MARINA 2018"

W piątek, 30 listopada 2018r. w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbył się V Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej "Marina 2018". Uczestnikami festiwalu byli soliści i zespoły z dwóch województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Nasza szkoła osiągnęła ogromny sukces, gdyż w kategorii solistów III miejsce zajęła Wanessa Kaniewska, a w kategorii zespołów I miejsce wyśpiewał zespół KWARTECIK.

Wielkie gratulacje za znakomite występy!


SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KLAS I

We wrześniu 2018 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny klas pierwszych "Wspomnienia z wakacji". Wzięli w nim udział uczniowie klas: Ia , Ib , Ic , Id i Ie.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Agata Gąsiorowska Ic
II miejsce - Milena Kargul Ie
III miejsce - Jakub Jaros Ie
III miejsce - Sebastian Chęciński Id
Wyróżnienia - Borys Jarząb Ie, Jakub Ławniczak Ic, Zuzanna Kostrzewa Ia, Michalina Bożek Ib

Dyplomy i nagrody zostały wręczone dzieciom. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesu i talentu plastycznego.


SUKCESY MŁODYCH PROGRAMISTÓW

19 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku odbyło się uroczyste podsumowanie II Międzyszkolnego Konkursu Programowania w Scratchu. Główną ideą konkursu było promowanie umiejętności programistycznych wśród młodych ludzi.

Z przyjemnością informujemy, że Filip Wolski z klasy 8b zajął II miejsce w kategorii klas VII-VIII, natomiast Dorian Leński z klasy 6a zajął II miejsce w kategorii klas IV-VI.

Prace konkursowe uczniów umożliwiają sprawdzenie umiejętności matematycznych w formie interesującej zabawy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!