"Dobry start"

Warunki realizacji rządowego programu "Dobry start":

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku
    ul. Orląt Lwowskich 1a
    76-200 Słupsk
  • tel/fax (59) 845 47 70 lub (59) 845 50 75
Piątek 19.10.2018

Ćwiczyć każdy może

Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej

Współpraca z Miejską Biblioteką

Wykaz zakupionych książek
(do wypożyczenia w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznrej w Słupsku, ul. Romera 6)

Więcej informacji...

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

Szansa na sukces-podniesienie jakości edukacji ogólnej
w słupskich szkołach podstawowych

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Wiadomości

• BohaterON - Obrazek 1Uczniowie klas VIII po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Wyślij kartkę do powstańca” organizowanej w ramach kampanii „BohaterON - włącz historię!”.

Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Postania Warszawskiego poprzez wysłanie im specjalnie na tę okoliczność przygotowanych kartek oraz wzbogacanie wiedzy młodego pokolenia o II wojnie światowej.

• Karta rowerowa - Obrazek 1W pierwszych dniach października 2018 roku w Miasteczku Ruchu Drogowego znajdującego się w WORD przy ul. Mierosławskiego w Słupsku odbyły się egzaminy praktyczne na kartę rowerową pod okiem wyspecjalizowanych policjantów. Dzieci testy wiedzy teoretycznej musiały zdać w szkole.

Zaliczone tam testy umożliwiały dopiero zdawanie egzaminów praktycznych. Uczniowie klas piątych uzyskali pierwsze w swoim życiu uprawnienia do jazdy po drodze. Co szczególnie zobowiązuje do przestrzegania przepisów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

• Pasowanie na ucznia - Obrazek 111 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowanie na ucznia" dzieci z klas pierwszych. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowany pod okiem swoich pań wychowawczyń program artystyczny, w którym pochwalili się umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi.

Następnie "pierwszaki” uroczyście ślubowali na Sztandar Szkoły. Dyrektor Szkoły pan Bogdan Leszczuk wraz z Wicedyrektor klas młodszych Beatą Pawlak-Hołowienko dokonali ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

• Stypendium Prezydenta Miasta Słupska - Obrazek 13 października 2018r. w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta Słupska.

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Julia Mędrkiewicz znalazła się w gronie laureatów tej nagrody. Gratulujemy!

• „Kwartecik” zaśpiewał w Warszawie - Obrazek 129 września 2018r. w Warszawie odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej.

Miło nam poinformować, że w tym wielkim wydarzeniu uczestniczył zespół wokalny „Kwartecik” z naszej szkoły, który w nagrodę za wygranie Festiwalu Piosenki Marynistycznej Łajba 2018 został zaproszony do Warszawy przez Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej dr. inż. Andrzeja Królikowskiego.

Zespół wystąpił w części artystycznej tych uroczystości, prezentując pieśni marynistyczne oraz patriotyczne, w nawiązaniu do obchodów 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

• „Mały ekonomista” - Obrazek 1W ramach projektu „Mały ekonomista” we wrześniu zrealizowaliśmy zajęcia warsztatowe.

Uczniowie dzięki przygotowanej animacji oraz pogadanki uzyskali wiedzę na temat podstawowych pojęć związanych z bankowością: usługi bankowe, konto, kredyty, bankomat, wpłatomat, karta bankomatowa. Poznali historię od barteru do pieniądza.

Pracując w grupach przyporządkowywali postacie władców do odpowiednich banknotów będących aktualnie w obiegu. Uczniów bardzo zaciekawiły zaprezentowane banknoty polskie sprzed denominacji, zwłaszcza te o wartości wielu milionów złotych. Wspólnie analizowaliśmy cennik produktów z roku 1989 oraz 2008 pod kątem wartości pieniądza, głównie jego spadku.

• Rajd Nadmorski - Mierzeja Gardnieńska - Obrazek 1 22 września członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego przy SP 10 wzięli udział w IX Rajdzie Nadmorskim - Mierzeja Gardnieńska. Rajd zorganizowany został przez Koło Turystów Pieszych Mikołajek PTTK Słupsk.

Dojechaliśmy do Rowów i poruszaliśmy się szlakiem zielonym i czarnym po obszarze Słowińskiego Parku Narodowego podziwiając jego osobliwości przyrodnicze. Aura jednak nam nie dopisała: deszcz, grad, silny wiatr.

Po przejściu sześciu kilometrów na mecie było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Do domów wróciliśmy bardzo zmęczeni, zmoknięci, ale zadowoleni.

• Program mPotęga - "Mały ekonomista" - Obrazek 1W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole dla uczniów klas V w ramach Programu mPotęga będzie realizowany projekt grantowy "Mały ekonomista".

Celem projektu będzie:

- przybliżenie uczniom podstawowych pojęć ekonomicznych, finansowych,
    - ukazanie praktycznego zastosowania matematyki związanej z finansami życia codziennego,
    - edukowanie finansowe dzieci i budowanie ich ekonomicznej świadomości.

W trakcie realizacji projektu odbędą się warsztaty ze specjalistą z banku, konkurs "Domowe finanse", wycieczka do banku, zajęcia dla uczniów klas V, konkurs "Jestem małym ekonomistą".

Projekt pn. „E-administracja E-szkoła wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku”.

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.