• Witamy na naszej stronie
          • Gratulacje dla Absolwentów!

Gratuluję wszystkim Absolwentom Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku uzyskania wysokich wyników Egzaminu Ósmoklasisty 2024 r.

Średni wynik SP 10 egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego wynosi 57%.

Miasto Słupsk - 55%
            Województwo - 59%
            Kraj - 61%

Średni wynik SP 10 egzaminu ósmoklasisty z matematyki wynosi 52%.

• Piknik edukacyjno-sportowy drugoklasistów.
          • Przedwakacyjny piknik drugoklasistów

Wakacje… już za chwileczkę, już za momencik. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 20.06.2024 r., w klimacie zabawy, ale też i edukacji, uczniowie klas 2b i 2c spotkali się na Pikniku Drugoklasistów.

W programie nie zabrakło rywalizacji sportowych, zabaw muzyczno-ruchowych oraz twórczości artystycznej. Tym razem papierowe kartki zamieniły się w płyty chodnikowe i dziedziniec naszej szkoły nabrał letnich barw.

• Szymon z klasy 2b - bardzo dobry wynik w "Kangurze Matematycznym".
          • "Kangur Matematyczny"

21 marca 2024 roku uczniowie naszej Szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

Najwyższe wyniki otrzymało czworo uczniów:
            Szymon Dłużniewski z klasy 2b - wynik bardzo dobry,
            Hanna Wasińska z klasy 5a - wynik bardzo dobry,
            Tytus Hińcza z klasy 4c - wyróżnienie,
            Bartek Frejek z klasy 4d - wyróżnienie.

• Laureaci konkursu historycznego.
          • Sukces historyków

Miło nam poinformować, że ogromnym sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. mjr. Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za naszą i waszą wolność."

W tegorocznej edycji uczeń klasy 8b Mateusz Wiśniewski uzyskał tytuł Laureata, zaś Oleksandra Manoilenko (klasa 8b) i Szymon Nowicki (klasa 7b) tytuł Finalisty.

• Zajęcia z robotem.
          • Codey Rocky rozpoznaje kolory

W czerwcu uczniowie klas 4-8, podczas zajęć informatyki, nauczyli roboty rozpoznawać kolory. Cykl zajęć obejmował zaprogramowanie Codey'a, aby: rozpoznał kolor i wyświetlił jego odpowiednik na ekranie LED, wyświetlił podany tekst lub rysunek, wydawał dźwięki i wygrywał melodie.

Uczniowie programowali, a potem sprawdzali reakcje robota na poszczególne kolory.

• Dyplom dla klasy 2b z SP10 potwierdzający udział w programie EkoEksperymentarium i zdobycie umiejętności Mistrza Ekologii.
          • Tytuł EkoKlasy dla 2b

Przez cały rok szkolny 2023/2024, uczniowie klasy 2b uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie EkoEksperymentarium objętym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

Z przyjemnością informujemy o zaszczytnym tytule przyznanym klasie 2b - Tytuł EkoKlasy. Projekt, realizowany przez wychowawczynię, p. Dorotę Laskowską, rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Uczy, jak świadomie robić zakupy, sprzątać, czy też oszczędzać wodę.

• Z mitologią za pan brat

29 maja odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas V-VI.

Znakomite wyniki osiągnęły uczennice:
            I miejsce - Zuzanna Sarosiek kl. 6e,
            II miejsce - Nikola Cholewińska kl. 6c,
            III miejsce - Maja Surma kl. 6e,
            Wyróżnienie - Hanna Wasińska kl. 5a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!

• Laureaci konkursu dla klas 2.
          • Konkursy czytelnicze

28 maja 2024 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy pn. "Baśnie Pana Perrault" dla uczniów klas 2 oraz konkurs "Zaczarowany świat baśni Pana Andersena" dla klas 3.

Konkursy miały formę testu pisemnego.

Wśród klas 2 najlepsi okazali się:
            I miejsce: Lena Bury z klasy 2b,
            II miejsce: Maciej Leśniak z klasy 2c,
            III miejsce: Zuzanna Kąkol z klasy 2b.

• Sobota27.07.2024

• logo  BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE