• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej

Współpraca z Miejską Biblioteką

Wykaz zakupionych książek
(do wypożyczenia w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznrej w Słupsku, ul. Romera 6)

Więcej informacji...

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

Szansa na sukces-podniesienie jakości edukacji ogólnej
w słupskich szkołach podstawowych

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Wiadomości

• Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1Wzorem poprzednich lat Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii starannie przygotowała się do zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Społeczność szkolna została podzielona  na grupy wiekowe, by uroczystości zapewnić sprawną organizację. Po wprowadzeniu sztandaru szkolnego i odśpiewaniu hymnu państwowego miniony rok krótko podsumował dyrektor Bogdan Leszczuk.

- To dobry rok pod względem nauki - oceniał Bogdan Leszczuk, dyrektor SP 10 w Słupsku. - To duże wyróżnienia, ogromne sukcesy w przedmiotach, to duże sukcesy sportowe. Bardzo serdecznie, w obecności waszych rodziców, chciałbym wam podziękować, drodzy uczniowie, że podjęliście ten trud. Mam nadzieję, że jesteście o ten rok mądrzejsi, bardziej doświadczeni i wiele rzeczy wam się wyjaśniło, i wiele rzeczy zrozumieliście.

• W Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego - Obrazek 115 czerwca klasa 3a uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego.

Tematem spotkania była Matrioszka - najsłynniejsza lalka pochodząca z Rosji. Dzieci zapoznały się z historią i procesem powstawania rosyjskiej zabawki oraz tworzyły własne lalki według swoich pomysłów.

Autorzy najładniejszych prac zostali nagrodzeni, a wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali słodki poczęstunek.

• Sukces Michała Oleksego z klasy 7e - Obrazek 118 czerwca odbyło się podsumowania projektu Zdolni z Pomorza za rok szkolny 2017/2018 oraz wręczenia nagród/dyplomów podczas Gali laureatów w ramach Konkursu Projektów.

Konkurencja była silna, a poziom bardzo wysoki, gdyż z całego województwa pomorskiego w konkursie uczestniczyło 60 projektów z trzech obszarów: matematyczno-fizyczno-informatycznego, biologiczno-chemicznego i kompetencji społecznych.

Zespół, w którym jednym z uczestników był nasz uczeń Michał Oleksy z klasy 7e zajął III miejsce za projekt z fizyki: Badanie natężenia dźwięku na trasie słupskiego "Ringu" czyli "małej obwodnicy miejskiej".

• "Bezpieczeństwo podczas wakacji zależy od nas" - Obrazek 1 12 czerwca 2018r. w naszej szkole  rozstrzygnięto XII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pn. "Bezpieczeństwo podczas wakacji zależy od nas". Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich szkół podstawowych miasta Słupska. Nadesłano 38 prac konkursowych.

• "Dziesiątka" na medal - Obrazek 1Zakończyliśmy rozgrywki sportowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży szkół podstawowych. 11 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie imprezy.

W punktacji generalnej uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce zdobywając 170 pkt. II miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 4 (148,5 pkt), a na miejscu III uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3 (147 pkt).

W klasyfikacji chłopców zajęliśmy II miejsce, a dziewcząt miejsce III.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz nauczycielom wychowania fizycznego. Dziękujemy za zaangażowanie w tą sportową akcję.

• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR - Obrazek 1W roku szkolnym 2017/2018 odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR.

To już 25 lat Konkursu w regionie Słupskim. Jak co roku uczniowie naszej szkoły lubiący zmagać się z zadaniami z matematyki wzięli udział w konkursie.

• Wyróżnienie w konkursie "Integracja - tolerancja" - Obrazek 1Miło nam poinformować, że uczeń klasy 4a Paweł Walkowiak otrzymał wyróżnienie w V Rejonowym Konkursie Plastycznym pn. Integracja - Tolerancja, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Słupsku.

• Pierwszaki integrują się - Obrazek 112 czerwca 2018 r. pierwszaki z naszej szkoły wzięły udział w wyjeździe integracyjnym do Paprot. Swoją przygodę z labiryntami rozpoczęli od prac zespołowych. Zadaniem każdego zespołu było zbudowanie z klocków własnego labiryntu, no i oczywiście przejście po jego ścieżkach.

Kolejną atrakcją była gra "Paprockie zwierzaki" rozgrywana w labiryncie typu błędnik. Już brzmi ciekawie, a to tylko była rozgrzewka przed "walką" o zdobycie stojącej przed nimi labiryntowej wieży. Nie było czasu na nudę! Po drodze mali śmiałkowie zdobyli "Piaskową górę" oraz uczestniczyli w różnych zabawach. Ogromnym powodzeniem cieszyła się balonowa katapulta oraz mega bańki mydlane.

Projekt pn. „E-administracja E-szkoła wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku”.

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.