• Witamy na naszej stronie
        • "Niebieski Marsz" - udział klas młodszych.
          • "Niebieski Marsz"

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Na znak solidarności z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu młodsze klasy integracyjne wzięły udział w "Niebieskim Marszu" organizowanym przez Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8 "Zamek Skarbów" w Słupsku.

Marsz odbył się 5 kwietnia i miał swój początek pod siedzibą Słupskiego Ośrodka Kultury "EMCEK", finał marszu miał miejsce na parkingu Parku Wodnego "Trzy Fale".

• Klawiatura, tablet i notes.
          • Sukcesy w konkursie InstaLogik

W konkursie brali udział uczniowie klas 4-8 zainteresowani matematyką i programowaniem.

Z przyjemnością informujemy, że w V edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogic 2023/24, w kategorii klas 5 Hanna Wasińska otrzymała tytuł Laureata II miejsca (najlepszy wynik w Słupsku), natomiast Zofia Sobolewska w II etapie konkursu uzyskała trzeci wynik w Słupsku.

• Uczestnicy obchodów układają niebieskie serce.
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

3 kwietnia klasa VIII b wzięła udział w obchodach organizowanych przez Fundację Progredi z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu dla młodzieży ze Słupska i Powiatu Słupskiego.

Podczas wystąpień na Placu Zwycięstwa uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych ułożyli wielkie serce z niebieskich parasoli, aby w ten sposób pokazać, że wszyscy jesteśmy równi.

• Opis projektu w konkursie Explory 2024.
          • Romagacz - to robot i pomagacz

W dniach 8-12 kwietnia 2024 r. odbywa się Półfinał Konkursu Explory 2024. Explory to spotkanie świetnych innowatorów, ale także okazja dla wszystkich uczniów w Polsce do zainspirowania i pokazania jak ciekawe, rozwijające i przyszłościowe jest tworzenie projektów naukowych.

Naszą Szkołę reprezentuje 2 uczniów Olaf Plutecki i Adam Warszewski. Ich projekt to 46. Romagacz - to robot i pomagacz.

• Uczestnicy konkursu podczas rozwiązywania testu.
          • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Słupsku i Regionie

Miło nam poinformować, że 4 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Słupsku i Regionie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska.

Do niełatwego współzawodnictwa przystąpiło jedenaście szkół podstawowych. Uczniowie rozwiązywali test, w którym rozpoznawali m.in. zabytki i pomniki, wymieniali ich twórców oraz daty powstania. Musieli wykazać się też znajomością aktualnych i historycznych postaci oraz wydarzeń kulturalnych i historycznych w naszym mieście i regionie.

• Klasa 2b na warsztatach edukacyjnych.
          • Warsztaty Majsterkowo w klasie 2b

14 marca 2024 r. uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach edukacyjnych Majsterkowo. Celem warsztatów był rozwój samodzielności i zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, wzmacnianie postawy ekologicznej i troski o środowisko oraz promowanie współpracy.

Po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa, uczniowie z pełnym zaangażowaniem przybijali gwoździe i łączyli drewniane elementy. W efekcie powstały skrzyneczki, które przeszły kolejny etap dziecięcej pracy - etap ozdabiania.

• Kiermasz słodkości dla słupskiego hospicjum.
          • Żonkilowe Pola Nadziei

Szkolny Klub Wolontariusza przygotował 15 marca akcję charytatywną - Żonkilowe Pola Nadziei. W ramach tej akcji młodzież jesienią wspólnie sadzi żonkile, a wiosną włącza się w prowadzenie kwest oraz organizowanie kiermaszy i wydarzeń propagujących wśród społeczeństwa ideę opieki hospicyjnej.

Nasi wolontariusze zorganizowali w ramach PÓL NADZIEI kiermasz własnoręcznie przygotowanych słodkości i deserów.

• Przygotowania do konkursu - tworzenie plakatu.
          • Konkurs "Baw się dobrze z liczbą Pi"

14 marca br. klasa 8a - wraz z wychowawcą - wzięła udział w konkursie "Baw się dobrze z liczbą Pi" w Słupsku pod patronatem Prezydentki Miasta Słupska.

Impreza odbyła się w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Niedziałkowskiego 2 i została zorganizowana przy współpracy V Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych oraz Zespołu Szkół Technicznych.