Dzień Hiszpański

24 września 2020 r. społeczność naszej szkoły mogła zapoznać się z wiadomościami o jednym z największych krajów Unii Europejskiej - Hiszpanii.

Uczniowie zapoznali się, m. in. na zajęciach koła informatycznego, z podstawowymi informacjami na temat symboli, położenia geograficznego, stolicy Hiszpanii. Wyszukiwali w Internecie różnorodne informacje na temat zabytków oraz miejsc, które warto odwiedzić. Poznali kulturę, hiszpańską kuchnię, a także podstawowe zwroty języka hiszpańskiego.

Na podstawie zebranych wiadomości uczniowie wykonali różnorodne formy grafiki prezentacyjnej. Plakaty w postaci cyfrowej oraz multimedialne prezentacje wyświetlane były przez cały dzień na głównym holu szkoły.

Każdy mógł zapoznać się nie tylko z wiadomościami na temat Hiszpanii, jej zabytków i ciekawych miejsc. Dużym zainteresowaniem cieszyły się charakterystyczne potrawy hiszpańskiej kuchni oraz mini słownik hiszpańsko-polski.

Z powodu obowiązujących na terenie szkoły procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 „Dzień Hiszpański” w naszej szkole odbył się w innej niż zaplanowano wcześniej formie.