• Zawody sportowe z okazji Dnia Dziecka organizowane przez świetlicę szkolną
          • Zdrowo i sportowo

• 2 czerwca w naszej szkole odbyły się zawody sportowe z okazji Dnia Dziecka organizowane przez świetlicę szkolną. W zawodach brali udział uczniowie z klas I-III.

Podczas dwugodzinnej zabawy dzieci zmagały się z rożnymi konkurencjami sportowymi. W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek i pamiątkowy dyplom.

• Prace uczestników konkursu fotograficznego "Zima w obiektywie"
          • Szkolny Konkurs Fotograficzny

• Uczniowie klas 1-3 spróbowali sił w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Zima w obiektywie” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.

Celem konkursu było ukazanie uroków polskiej zimy, a także popularyzowanie fotografii jako sposobu ukazania piękna otaczającej przyrody.

• Rejs dla finalistów konkursu o tytuł Mistrza Nawigacji
          • Rejs dla finalistów VI Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji 2020/2021

• 19 maja 2021 r. odbył się finał VI Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. Uczestnicy Konkursu, którzy uzyskali najwyższe noty w Konkursie wraz z opiekunami brali udział w rejsach nagrodowych, organizowanych dla finalistów VI Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji przez: Pomorski Związek Żeglarski, Fundację Aktywnie i Zdrowo i Fundację Rozwoju Polskiego Żeglarstwa Regatowego w ramach projektu edukacji morskiej "Polska Morska Niepodległa".

Z naszej szkoły udział w rejsie wygrało dwóch uczniów: Tymoteusz Ćwikła z klasy VIe (opiekun - p. Hanna Sobolewska) oraz Kornel Soroka z klasy VIf (opiekun - p. Ewa Bielawa).

Rejsy z młodymi miłośnikami nawigacji po Zatoce Gdańskiej na jachcie „PorFavor” trwały od godziny 9 do 16. Podstaw żeglarstwa uczył kapitan jachtu, doświadczony regatowiec Jan Piernikarczyk z JKM Gryf Gdynia.

O tym, kto zostanie tegorocznym Mistrzem Nawigacji przekonamy się już wkrótce - 23 czerwca br. podczas zdalnej gali uhonorowania laureatów Konkursu.

• Zabawa czytelnicza - "Bilet powrotny do biblioteki"
          • "Bilet powrotny do biblioteki"

• Zabawa czytelnicza dla klas 2 i 3 pn. "Bilet powrotny do biblioteki" - akcja zorganizowana w bibliotece szkolnej od lutego do maja 2021r. z okazji powrotu dzieci do szkoły po nauce zdalnej.

Uczniowie klas 2 i 3 otrzymali bilety z ikonkami różnych gatunków książek. Należało je przeczytać, skasować cały bilet i wtedy dopiero zostawało się prawdziwym znawcą książek.

Do końca dotrwali najlepsi:

z klasy 2a - K. Chmielińska i H. Góra, 2b - J. Szewczyk, L. Oleś, N. Fecko, L. Pisarzewska, W. Wiśniewska i N. Pańtak, z klasy 2d - A. Czapiewska, z klasy 2c - M. Ponichter, M. Horbik, M. Duczmalewski, Sz. Kostyk i P. Strąpoć,
            z klasy 3b - I. Kawałek i G. Najmrocka, z klasy 3c - N.Cholewińska, W. Kacperek i A. Dobkowska, z klasy 3d - W. Łukasik, M. Piwczyńska, A. Słomiński, D. Hennig, K. Rusinek, Sz. Śledź, z klasy 3e - L. Przybysiak, K. Mozghin, M. Kuklińska, N. Susłow, S. Avramenko.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodki upominek. Gratulujemy wytrwałości!

• XXVII Pomorska Wiosna Literacka

• W dniach 17-21 maja 2021 roku nasza szkoła, dzięki uprzejmości Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, wzięła udział w spotkaniach online z autorami książek dla dzieci i młodzieży. Z panią Wiolettą Piasecką spotkały się klasy 1b, 2c i 6e, z panem Danielem Wieczorkiewiczem klasa 3a i 7e, natomiast z panem Krzysztofem Piersą klasa 7h.

Autorzy opowiadali o swoich nowych książkach, w jaki sposób powstają, o prowadzonych blogach, podróżach oraz odpowiadali na pytania dzieci zadawane na czacie.

• Mistrzowie nawigacji

• Miło nam poinformować, że szóstoklasiści z naszej szkoły, Kornel Soroka i Tymoteusz Ćwikła w wyniku wywalczonej punktacji w IV Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji, zostali finalistami i zakwalifikowali się do nagrodowych rejsów po Zatoce Gdańskiej.​​​​​​​