• Lekcje z native speakerem

• 21 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły się lekcje z obcokrajowcem panem Robertem, 33-letnim podróżnikiem, z zawodu inżynierem górnictwa, który odwiedził do tej pory 32 kraje.

Bardzo chętnie zaprezentował swoje znakomite umiejętności językowe poprzez prowadzenie zajęć w języku angielskim, koncentrując się w szczególności na Australii, jej kulturze, faunie i florze, gdzie mieszkał przez kilka ostatnich lat. Uczniowie mieli niesamowitą okazję porozmawiać z native speakerem, poznać jego historię i zdobyć nowe doświadczenia.

Poznanie człowieka wychowanego w innej kulturze ma ogromny wpływ na integracyjną motywację do nauki angielskiego. Uczniowie mieli sposobność, by oswoić się z akcentem oraz przełamać bariery językowe. Uczestniczyły w lekcji bardzo aktywnie. Organizacją lekcji zajmowała się p. Marta Kaczmarek.

• Kiermasz ciast

• 18 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się kiermasz ciast zorganizowany w ramach współpracy Rady Rodziców przy Przedszkolu Miejskim nr 31 „Bajkowa Kraina” w Słupsku i Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku.

Domowe wypieki przygotowali rodzice przedszkolaków, natomiast uczniowie z klasy 6h i klasy 6e zadbali o ich wyeksponowanie i rozprowadzenie. Było pachnąco, kolorowo, słodko, czekoladowo, kremowo i owocowo. Po prostu przepysznie!