• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje szkolne 2019

• 9 maja 2019 roku na terenie naszej szkoły po raz kolejny odbyły się zmagania w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do testu wiedzy i sprawdzianu sprawności na torze przeszkód stanęło łącznie 36 uczniów słupskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – 10-12 lat oraz 13 lat i więcej.

W pierwszej grupie wiekowej wyniki drużynowe wyglądają następująco:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku - I miejsce
            Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku - II miejsce
            Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku - III miejsce

Wyniki w drugiej grupie wiekowej to:

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego w Słupsku - I miejsce
            Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku - II miejsce
            Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku - III miejsce

Najlepszy indywidualny wynik w Turnieju uzyskali:

Tomasz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku - w grupie I
            Wiktor z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku - w grupie II.

• Mała Olimpiada Fizyczna "Tesla 2019"

• Z radością informujemy o sukcesie ucznia z klasy 8c - Jakuba Paliwoda, który został Laureatem IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla Gimnazjalistów i Uczniów Szkół Podstawowych: Mała Olimpiada Fizyczna "Tesla 2019" organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.

Kubie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

• Wycieczka klas 1d i 2d

• 2 kwietnia klasy 1d i 2d  wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków, uczniowie zostali serdecznie przyjęci przez pana Jakuba pracownika oczyszczalni. Zapoznał nas ze źródłami zanieczyszczenia wód, schematem działania oczyszczalni (oczyszczanie mechaniczne, biologiczne i chemiczne). Później udaliśmy się na spacer, aby obejrzeć różne osadniki. W stacji krat jest bardzo brzydki zapach, natomiast końcowy produkt - osad wydalany na zewnątrz nie posiada zapachu i można go używać jako nawozu pod skwery. Dowiedzieliśmy się również, że słupska oczyszczalnia produkuje biogaz wytwarzany w procesie fermentacji i następnie przy jego pomocy wytwarza prąd.

Pan Jakub odpowiadał też na pytania uczniów związane z pracą oczyszczalni np. ile litrów ścieków oczyszcza się w ciągu doby, jakiego rodzaju ścieki trafiają do oczyszczalni, jaki jest koszt ich oczyszczenia itp.

Zdobyliśmy podstawowe informacje o technologii pozyskiwania czystej wody i oczyszczania ścieków komunalnych. Wiemy już, jak ważne są to procesy dla wszystkich mieszkańców Słupska i okolic, a także dla Bałtyku.