• Gala Wolontariatu 2018

• Szkolny Klub Wolontariusza został zaproszony do udziału w Gali Wolontariatu 14 grudnia 2018r.o godz. 17:00 organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupskim w Ośrodku Kultury ul. Braci Gierymskich.

Klub otrzymał statuetkę z grawerem Aktywni Wolontariusze 2018, a najbardziej aktywni wolontariusze odznaki i dyplomy. Podziękowania skierowano również dla opiekunów klubu.

• Zbiórka dla Fundacji Dziki Azyl

• Szkolny Klub Wolontariusza i Liga Ochrony Przyrody ogłosiły zbiórkę dla Fundacji Dziki Azyl, która prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kobylnicy.

Zebraliśmy mnóstwo darów: płatki owsiane górskie, ziarna dla ptaków, siano, rękawiczki jednorazowe, bandaże, chusteczki nawilżone dla niemowląt, mleko kozie, karmę mięsną dla kotów, psów z zawartością mięsa powyżej 50%. Ponadto przekazano fundacji datki, ze sprzedaży pączków i miodu, zebrane podczas szkolnych Andrzejek.

Nasza społeczność szkolna kolejny raz wykazała się ogromną wrażliwością i hojnością, za którą serdecznie dziękują opiekunowie Klubu Wolontariusza i Ligi Ochrony Przyrody.

• "I Ty też potrafisz"- zabawy dla uczniów klas II

• 13 grudnia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie integracyjne z cyklu "I Ty też potrafisz", tym razem skierowane do uczniów klas II, uczęszczających na zajęcia logopedyczne i wyrównawcze.  Celem spotkania była integracja dzieci poprzez wspólną zabawę, wywołanie pozytywnych emocji i kształtowanie umiejętności społecznych.

Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zaproponowanych zabawach ruchowych o tematyce świątecznej, a największym zainteresowaniem  cieszyły się zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci stwierdziły, że "zabawa była przednia"- szkoda tylko, że tak mile spędzony czas  szybko nam upłynął.