• Komunikat Pomorskiego Kuratora Oświaty

• Prosimy o zapoznanie się z ulotką opracowaną przez Fundację AIDRATUNEK, z którą Pomorski Kurator nawiązał współpracę w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki i posiada pozytywną opinię Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

• Sukces drużyny piłki ręcznej

• Kolejny triumf naszych zawodników. Chłopcy młodsi po dwóch dniach emocjonujących zmagań zostali Mistrzami Słupska w piłce ręcznej

W pokonanym polu zostawili 5 szkół miasta Słupska. W grupie zwyciężyli kolejno SP 3 8-1, następnie rozgromili STO 27-0. Półfinałowe spotkanie wygrali 14-5 z SP 8, a dramatyczny finał 7-5 z SP 4. Tym samym awansowali do półfinału województwa.

Skład drużyny: Oskar Chadacz, Adrian Czyżewski, Igor Mroczek, Damian Jaroszewicz, Franciszek Ługowski, Jan Mądrzecki, Szymon Jurcaba, Dawid Dawidowicz, Damian Sapiński, Kajetan Kosicki, Nikodem Oleksy, Filip Kubiś, Hubert Goebel. Opiekunowie: Marcin Kwaśniewski, Piotr Kazior.

• Walentynki siatkarskie

• 14 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyły się "Walentynki siatkarskie", podczas których spotkały się dzieci z rodzicami.

Miła i przyjazna atmosfera pozwalały doskonalić umiejętności siatkarskie oraz integrację rodziców z dziećmi. Gesty zadowolenia i podziękowania świadczą o chęci kontynuowania tego rodzaju spotkań.

W tym miejscu należy podziękować dyrektorowi szkoły Bogdanowi Leszczukowi za udostępnienie sali i drobne upominki oraz pomysłodawcy - Marcinowi Kwaśniewskiemu nauczycielowi wychowania fizycznego i trenerowi za pomysł i przeprowadzenie.

• Reprezentacja dziewcząt SP 10 Mistrzem Słupska w piłce ręcznej

• W dniach 10 – 11 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Banacha odbył się turniej w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży szkół podstawowych w piłce ręcznej dziewcząt rocznik 2007 i młodsi.

W zawodach udział wzięło 6 zespołów. W grupie I rywalizowały ze sobą: SP 1, SP 3 i SP 4. W grupie II spotkały się: SP 5, SP 8 i SP 10. Do finału awansowały z grupy I:SP 3 i SP 1 oraz z grupy II: SP 10 i SP 8.

Ostatecznie dziewczęta z naszej szkoły pokonały pozostałe drużyny i zajęły I miejsce.

Wyniki meczy finałowych:
            SP 3 - SP 8  14:6
            SP 10 - SP 1  21:0
            SP 10 - SP 3  14:4

Szkołę Podstawową nr 10 reprezentowały: Weronika Borkowska, Maja Choińska, Małgorzata Feszak, Ewa Janik, Blanka Jasutowicz, Zofia Kosicka, Zuzanna Kraus, Hanna Łukojko, Martyna Mucha, Michalina Mucha, Weronika Zagdan, Milena Radzik. Opiekunem drużyny jest pani Julita Ślusarczyk.

• "Dziesiątka" dla Przedszkola

• 5 lutego uczennice naszej szkoły w ramach współpracy odwiedziły Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8, mieszczące się przy ul. Wiatracznej w Słupsku, prezentując program artystyczny przygotowany na bazie mistrzowskiego występu w Libercu, gdzie zdobyły Mistrzostwo Świata w kategorii disco show.

Na co dzień ćwiczą i trenują pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Węc ze Studia Tańca PAA, która również jest nauczycielem w tej placówce.

Dzięki współpracy obu dyrektorów placówek oświatowych Pana Bogdana Leszczuka i Pana Tomasza Dobrowolskiego uczennice SP10 mogły poczuć się prawdziwymi "gwiazdami" realizując swoje zainteresowania i jednocześnie przenosząc wszystkie przedszkolaki w kolorowy świat tańca .

Dziękujemy Panu Dyrektorowi za wizytę i do zobaczenia na kolejnej.

• Żywa lekcja historii

• 5 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przenieść się w czasie do POLSKI SARMACKIEJ i poznać legendę husarii. Aktorzy CHORĄGWI KOMTURSTWA GNIEWSKIEGO, podczas żywej lekcji historii przybliżyli uczniom wydarzenia z XVI i XVII w., kiedy Polskę przenikały oraz współistniały kultury wschodu i zachodu.

Uczniowie podczas tej wyjątkowej lekcji mogli zobaczyć, a wybrani nawet przymierzyć strój i uzbrojenie wojownika pancernego hetmana Czarnieckiego oraz żołnierzy autoramentu cudzoziemskiego: muszkietera i pikiniera Karola X Gustawa.

Najważniejszym punktem było spotkanie z husarią - chlubą oręża polskiego, która swoje największe triumfy święciła w pierwszych trzech dekadach XVII w.

Lekcja bardzo nam się podobała. Była pełna humoru i inwencji i na długo pozostanie w pamięci uczniów.

• SP 10 Mistrzem Słupska w koszykówce chłopców

• W naszej szkole rozgrywane były zawody 41 Słupskiej Olimpiady Młodzieży Szkół Podstawowych w koszykówce chłopców (roczniki 2005-2006). W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje szkół: SP 3, SP 5, SP 8 i SP 10. Turniej odbył się w systemie "każdy z każdym". Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni i wygrali wszystkie swoje na mecze.

Wyniki spotkań:

1. SP 3 - SP 8 10:57
            2. SP 8 - SP 5 54:4
            3. SP 10 - SP 5 41:4
            4. SP 10 - SP 3 41:22
            5. SP 3 - SP 5 28:10
            6. SP 10 - SP 8 63:39

Skład reprezentacji: Kacper Kozłowicz, Maciej Olechnowicz, Filip Giec, Alan Dożdż, Kacper Biernacki, Antoni Hubert, Aleksander Kowalski, Oliwer Dąbrowski, Dominik Baryła, Igor Baryła. Trenerem zespołu jest Robert Kozłowicz.