• Konkurs fotograficzno-sportowy

• W lutym 2021r. w naszej szkole odbył się konkurs fotograficzno-sportowy - "Aktywność fizyczna w czasie nauczania zdalnego".

Organizatorem byli nauczyciele wychowania fizycznego pod patronatem Dyrektora Szkoły p. Bogdana Leszczuka.

• Walentynki

• 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.

Już na początku lutego Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny z okazji Święta Walentego, na najładniejszą kartkę walentynkową.

Zasady konkursu były proste - każdy z zainteresowanych uczestników miał przygotować jedną pracę plastyczną (kartkę) w formacie A5 i w dowolnym stylu.

Oczywiście na kartkach królowały czerwone serduszka i kwiatki. Wszystkie prace zasługiwały na podziw, gdyż nawet pomimo prostoty wykonania były przygotowane starannie oraz widać było w nich talent i zaangażowanie uczniów.

Jedna praca natomiast była wyjątkowa. Pozbawiona czerwieni i kwiatków przedstawiała mapę Polski, a na niej 2 małe czerwone serduszka z zapytaniem: CO TY NA TO... Na tej kartce widać było nie tylko technikę i wspaniały artystyczny styl, ale przede wszystkim uczucie - oraz prawdziwe emocje.

Wszystkie prace zostały nagrodzone i umieszczone na tablicy, aby każdy mógł je podziwiać.

Samorząd Uczniowski zorganizował również pocztę walentynkową. Już 5 lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na parapecie na dolnym korytarzu na kartki walentynkowe. Każdy z uczniów naszej szkoły przez ponad tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

15 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły uczennice klasy 3e. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Oprócz uczniów kartkami zostali obdarowani także nasi nauczyciele.

• Konkurs "Viva Italia"

• 26 lutego 2021r. został rozstrzygnięty konkurs "Viva Italia" na najlepszą prezentację multimedialną przedstawiającą historię, kulturę i architekturę Włoch. Celem konkursu było propagowanie oraz pogłębienie wiedzy dotyczącej państwa włoskiego wśród uczniów klas V-VIII w związku z udziałem szkoły w programie Erasmus +.