• Budowanie z klocków Lego w świetlicy szkolnej.
          • Zabawa z Lego Education

•  W ramach programu Laboratoria Przyszłości, 28 kwietnia 2023 roku, dzieci ze świetlicy wzięły udział w zajęciach z wykorzystaniem zestawów Lego Education SPIKE Essential.

Uczniowie, pod kontrolą nauczyciela, i przy użyciu aplikacji ułożyli jedną z wielu propozycji jakie daje zestaw - karuzelę, którą po złożeniu uruchomili przy pomocy aplikacji.

Zabawy i radości było co niemiara, jednak takie zajęcia pozwalają na rozwijanie u uczniów nowych umiejętności m.in.: logicznego myślenia, pracy w grupie, rozwiązywania problemów, doskonalenia umiejętności manualnych i precyzji, pobudzania wyobraźni i kreatywności.

• Sukces w konkursie polonistycznym

• Miło nam poinformować o sukcesie ucznia klasy 8f. Michał Kalski zajął 3 miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym „Czy znasz język ojczysty?”, który odbył się 21 kwietnia 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Słupsku.

Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania testowe wymagające wykazania się umiejętnością rozpoznawania i poprawiania błędów językowych, oceniania poprawności nagminnie używanych zwrotów oraz znajomością ortografii, frazeologii, fleksji, składni i leksyki.

Michałowi serdecznie gratulujemy!