• Zawody lekkoatletyczne

• 12 maja w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się zawody lekkoatletyczne. Na stadionie 650-lecia rywalizowała młodzież z 7 słupskich szkół podstawowych. Dziewczęta z naszej szkoły zdobyły 12 miejsc medalowych, a chłopcy 4.

Osoby, które znalazły się na podium to:
            Kosicka Zosia - I msc w biegu na 100m, I msc w rzucie oszczepem i I msc w sztafecie 4x100m,
            Mucha Michalina - I msc w biegu na 300m, I msc w skoku w dal i I msc w sztafecie 4x100m,
            Mucha Martyna - I msc w skoku wzwyż, II msc w skoku w dal i I msc w sztafecie 4x100m,
            Kosiak Hania - III msc w biegu na 100m i I msc w sztafecie 4x100m,
            Dobkowska Janina - II msc w biegu na 300m,
            Szczegielniak Natalia - II msc w biegu na 600m,
            Labuda Marysia - III msc w biegu na 1000m,
            Choińska Maja - III msc w rzucie oszczepem,
            Łukojko Hania - II msc w pchnięciu kulą,
            Powroźnik Jakub - I msc w skoku wzwyż,
            Kosicki Kajetan - I msc w biegu na 1000m,
            Kozłowicz Michał - I msc w biegu na 2000m,
            Sapiński Damian - II msc w biegu na 2000m.

Dziewczęta do startu przygotowała pani Julita Ślusarczyk, a opiekunem chłopców był pan Piotr Górniewicz. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe.

Kolejność końcowa szkół:

1. SP 10 - 115 pkt
            2. SP 5 - 81 pkt
            3. SP 3 - 55 pkt
            4. SP 1 - 39 pkt
            5. SP 4 - 22 pkt
            6. SP 6 - 14 pkt
            7. SP 7 - 3 pkt

• Logo - kolorowe szkice książek, globusów, ołówków, znaków.
          • Konkurs "Rebusomania"

• W tym roku szkolnym odbyła się druga edycja konkursu  "Rebusomania"Wzięło w niej udział 12 najtęższych głów z klas II. Uczniowie dzielnie i z zacięciem analizowali przygotowane zagadki. Pomimo dużego stopnia trudności łamigłówek konkursowicze nie poddawali się.

• Uczestnicy spotkania „ABC wyprawy na majówkę” w sali gimnastycznej.
          • "ABC wyprawy na majówkę"

• 18 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie integrujące trzecioklasistów pn. "ABC wyprawy na majówkę". Celem tego przedsięwzięcia było utrwalenie zasad zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku w różnych środowiskach: las, miasto, woda, góry oraz zdrowego odżywiania się.

Największymi atrakcjami wśród zabaw przyrodniczo-ekologicznych dla dzieci okazały się wyścigi rzędów w kołach ratunkowych oraz "Pakowanie koszyka" ze zdrowymi produktami żywnościowymi na rodzinną wyprawę. Zabawę uwieńczono wręczeniem certyfikatów potwierdzających odbycie godzinnego szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pn. "ABC wyprawy na majówkę".

• "I Ty też potrafisz..."

• We wtorek, 17 maja odbyła się kolejna impreza integracyjna "I Ty też potrafisz..." dla uczniów klas pierwszych uczęszczających na zajęcia logopedyczne oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze.

Pierwszoklasiści pełni zapału rozwiązywali zagadki o tematyce wiosennej oraz tworzyli rymowanki o wiośnie. Najwięcej jednak pozytywnych emocji wzbudziła zabawa ruchowa pn. Rzucanka balonowa.

Celem spotkania było wzmacnianie wiary we własne możliwości dziecka, rozwijanie zainteresowań i pasji oraz kształtowanie umiejętności aktywnego spędzania czasu i współdziałania w grupie.

To był dobrze spędzony czas i miła zabawa w gronie rówieśników! Wszystkie dzieci otrzymają dyplomy i upominki.

• Zwycięzcy Słupskiej Szkolnej Ligi Judo.
          • „Dziesiątka” najlepsza w Słupskiej Szkolnej Lidze Judo

• Podsumowujący IV Rzut Słupskiej Szkolnej Ligi Judo odbył się 11.05.2022r. W czterech Turniejach, które odbywały się w roku szkolnym 2021/2022 startowało ponad 300 zawodników z roczników 2014-2007 z 27 słupskich szkół, gminy i powiatu słupskiego oraz Bytowa. Zawody odbyły się w Słupsku, a organizatorem zawodów był TS Judo Gryf Słupsk.

Punktacja drużynowa po czterech Rzutach Słupskiej Szkolnej Lidze Judo (punktacja wspólna dla dziewcząt i chłopców):

I miejsce SP 10 Słupsk - 54pkt.
            II miejsce SP Kobylnica - 52pkt.
            III miejsce SP 2 Bytów - 50pkt.
            IV miejsce NSP7 Słupsk - 47pkt.
            V miejsce SP Siemianice - 39pkt.
            VI miejsce SP Wrzeście - 37pkt.
            VII miejsce SP Kończewo - 34pkt.
            VIII miejsce SP SP 5 Słupsk - 27pkt.

Na słowa uznania i wielkie gratulacje zasługują uczniowie naszej szkoły, którzy na co dzień trenują w klubie TS Judo Gryf Słupsk: Iga Kawałek, Aleksandra Porębska, Julia Szapiel, Marcin Gwiżdż, Klaudiusz Śledź, Antoni Żuk.

• Uczniowie podczas rozwiązywania testu konkursowego.
          • "Przyjaciele ortografii"

• W przyjaźni z ortografią - pod takim oto hasłem, 12 maja 2022r., w naszej szkole, odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas drugich, zorganizowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej - p. Joannę Holak-Sosińską i p. Dorotę Laskowską. To właśnie z ich inicjatywy, uczestnicy zmierzyli się z testem najeżonym licznymi trudnościami. Choć nie było łatwo, doskonale sobie z nim poradzili.