• Mistrzowie Słupska w Koszykówce - SOM Igrzyska Młodzieży Szkolnej
          • Sukcesy koszykarzy

• W zawodach Słupskiej Olimpiady Młodzieży uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejne sukcesy. Młodzi koszykarze z roczników 2009-2011 zajęli II miejsce w Igrzyskach Dzieci i zdobyli srebrne medale. Zespół SP 10 wystąpił w składzie: Adam Matysiuk, Igor Pawłowski, Gracjan Piekarek, Bogdan Berezowski, Olaf Małecki, Paweł Szwichtenberg, Szymon Kołtyś, Dawid Jackiewicz.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (rocznik 2007-2008) nasi zawodnicy zdobyli złote medale i awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbył się w naszej szkole 23.03.2022. Przeciwnikiem naszego zespołu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce. Mecz od początku toczył się pod dyktando naszej drużyny. Końcowy wynik 118:36 zapewnił nam awans do wojewódzkiego finału, który odbędzie się 01.04.2022 w Sopocie.

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Kosicki Kajetan, Kozłowicz Michał, Oleksy Nikodem, Powroźnik Jakub, Wiktor Adamski, Gierczak Kacper, Jursza Alex, Kubiś Filip, Maciejczyk Patryk, Maćkowiak Maksymilian, Strzałkowski Maksym.

Trenerem zespołów jest Robert Kozłowicz

• Syriusze z "Dziesiątki" - uczestnicy zajęć.
          • Syriusze z "Dziesiątki"

• We wtorek, 15 marca 2022 r., nasza szkoła miała przyjemność gościć niezwykłą postać. Do klasy 3d zawitał wyjątkowy gość - Syriusz - maskotka Unii Europejskiej. Syriusz pojawił się w towarzystwie p. Olgi Trojanowicz, reprezentującej Europe Direct Słupsk.

Okazją do spotkania była lekcja unijna, zorganizowana przez nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej p. Dorotę Laskowską. Tolerancja dla najmłodszych to hasło przewodnie zajęć. Podczas spotkania uczniowie wykazywali się posiadaną wiedzą na temat symboliki Unii Europejskiej oraz krajów należących do tej wspólnoty. W niebieskich strojach oraz wcześniej przygotowanych maskach Syriusza, brali udział w pogadance na temat ponadnarodowych idei i wartości widzianych oczami dziecka, takich jak: tolerancja, integracja, solidarność, braterstwo, pokój, wolność oraz sprawiedliwość. Mali słupszczanie - mali Europejczycy, „zjednoczeni w różnorodności”, projektowali także własne Syriusze.

To ważna lekcja budowania pozytywnych postaw względem osób o odmiennym wyglądzie, cechach i poglądach. Jej podsumowaniem było wspólne odśpiewanie „Ody do radości”. Uczniowie otrzymali również unijne upominki. Niech wartości, jakie niesie ze sobą Syriusz, przyświecają nam każdego dnia. Bądźmy jak Syriusz!

• Losowanie klas, które skorzystają z dofinansowania.
          • "Poznaj Polskę"

• 14 marca 2022 r. odbyło się w naszej szkole drugie losowanie klas, które będą uczestniczyły w wycieczkach zorganizowanych w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę".

Tym razem, w obecności Dyrekcji Szkoły, opiekunów Samorządu Uczniowskiego, uczniów tworzących Radę Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII oraz uczniów - przedstawicieli poszczególnych klas I-VIII, wyłoniliśmy sześć zespołów, które skorzystają z programu.

Szczęśliwcy (klasy: I c, II c, III d, IV c, IV e, VII g) zwiedzą dwa wybrane punkty edukacyjne.

Gratulujemy i życzymy niezapomnianych wrażeń!

• Uczniowie klas I z nagrodami w bibliotece szkolnej.
          • Konkurs recytatorski klas I

• 10 lutego 2022 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I, przygotowany przez nauczycieli biblioteki i świetlicy. Były to eliminacje szkolne do XXXIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku.

• Uczniowie w sali lekcyjnej podczas rozwiązywania zadań.
          • "Dzieci uczą rodziców" - Ogólnopolska Akcja Edukacyjna

• Pierwsze półrocze z 3.edycją Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki już za nami. Ostatnie zajęcia odbyły się tuż przed feriami zimowymi i poruszały tematykę bezpieczeństwa dzieci z naciskiem na bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

W akcji uczestniczą uczniowie klas: 1b, 2c, 3a, 3b, 3d. Zaangażowani są również rodzice, którzy bazując na zdobytej przez dzieci wiedzy, podtrzymują i kontynuują działania szkolne w domu. Współpraca na płaszczyźnie szkoła - dom to wspólny wkład w wychowanie młodego pokolenia. Na zajęciach podejmowana jest różnorodna tematyka - bezpieczeństwo w różnych jego aspektach, tolerancja, integracja, szacunek dla tradycji, postawy proekologiczne oraz historia, która ma tak ogromne znaczenie w życiu kolejnych pokoleń.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale również nauczycieli i rodziców. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Dorota Laskowska. Z przyjemnością prezentujemy certyfikaty potwierdzające nasz aktywny udział w tej wyjątkowej akcji i zachęcamy kolejne klasy do udziału!

• "Synapsik MEN"

• Od początku istnienia konkursu "Synapsik MEN" uczniowie naszej szkoły, chętnie biorą w nim udział. Podobnie było w tym roku, kiedy to w 15- tej już edycji wzięło udział 21 drugoklasistów i 6 trzecioklasistów.