• Klasa 3a w trakcie robienia skarbonek - warsztaty.
          • "Majsterkowo"

• 30 marca 2023 roku uczniowie klasy 3a uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach "Majsterkowo" organizowanych przez Castoramę w Słupsku.

Głównym celem zajęć było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni oraz rozwijanie umiejętności manualnych.

Uczniowie pod okiem specjalistów wykonali drewniane skarbonki Najpierw każdy otrzymał fartuszek potem w ruch poszły młotki i gwoździe. Dzieci samodzielnie zbijały i łączyły drewniane elementy. Kolejnym etapem było malowanie kolorowymi farbami. Wszystkie prace wykonane zostały bardzo starannie i pomysłowo. Na zakończenie uczniowie otrzymali drobne upominki oraz własnoręcznie wykonane skarbonki.

Warsztaty okazały się dla dzieci wspaniałą zabawą i dostarczyły im wiele satysfakcji.

• Zajęcia edukacyjne w świetlicy - sadzenie rzeżuchy.
          • "Rzeżuchowy las"

• Co takie mocne, hart ducha?

Nie, to RZEŻUCHA!

W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie ze świetlicy szkolnej sadzili mały rzeżuchowy las.

Samo zdrowie. Duża moc witamin i minerałów. Zachęcamy do sadzenia rzeżuchy w domu.

• Rysunki 3 kwiatków - logo.
          • Witamy Wiosnę

• 21 marca w naszej szkole przywitaliśmy Wiosnę.

W konkursie na największą ilość wiosennych nakryć głowy, zorganizowanym przez klasę 8f, najlepiej spisały się klasy 5c, 4b i 5b

Gratulujemy pomysłowości i przygotowania uczniom, wychowawcom i rodzicom.

• Konkurs recytatorski klas 4-8

• 21 marca w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne dla klas 4-8 do 40-ego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, który odbędzie w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku.

Jury w składzie: Aurelia Cyrankowska, Beata Szybakowska oraz Agnieszka Jasiura wysłuchało recytacji i wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce - Klara Dobies kl. 4a oraz Natalia Wabia kl. 6a

II miejsce - Katarzyna Radziwiłłowicz kl. 4c oraz Paweł Stettner kl. 5c

Wyróżnienie - Lilia Szyca kl. 5c

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Uczennice, które zdobyły I miejsca, będą reprezentowały naszą szkołę w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku 15 maja 2023 roku.

• Wspólna zabawa podczas Marzannady.
          • Marzannada

• W pierwszy dzień wiosny reprezentanci klas młodszych wzięli udział w Igrzyskach dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych Marzannada 2023.

Uczniowie drużynowo zaprezentowali się w 7 konkurencjach. Każda drużyna liczyła 12 osób. Zadania były zróżnicowane, jedne bardziej, drugie mniej wymagające dla naszych uczniów. Wszyscy spisali się znakomicie. W każdą konkurencję bardzo się angażowali, na ich twarzach widniały uśmiechy.

Po wszystkich konkurencjach zostały podliczone wyniki. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce, a każde dziecko na koniec otrzymało medal.

• Wystawa prac laureatów konkursu Słowo-Obraz.
          • Konkurs językowo-plastyczny pt. Słowo-Obraz

•  Już po raz szósty w naszej szkole odbył się konkurs językowo-plastyczny pt. Słowo-Obraz, którego celem było rozbudzenie wyobraźni i kreatywności naszych uczniów.

Zadaniem uczestników było utworzenie obrazu z dowolnie wybranego słowa angielskiego - forma plastyczna wyrazu miała określać jego znaczenie.

Jak co roku, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę poprawność językową, oryginalność, zgodność z tematem i ogólne wrażenie artystyczne. Spośród wielu prac konkursowych komisja nagrodziła - jej zdaniem - najciekawsze i najatrakcyjniejsze. Wystawa ze zwycięskich prac zdobi obecnie hol naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy pomysłowości!

• Zespół Ostinato podczas występu na XXVI Festiwalu Piosenki Marynistycznej - Łajba 2023
          • Sukcesy zespołu wokalnego OSTINATO

• W piątek, 17 marca w Teatrze Rondo w Słupsku odbył się XXVI Festiwal Piosenki Marynistycznej "Łajba 2023". Festiwal ten zakończył się wielkim sukcesem zespołu OSTINATO, który w kategorii zespołów klas 4-8 zajął I miejsce.

Zespół wystąpił w składzie: Maja Dudkiewicz, Natalia Gierke, Maja Wasilewska i Aurelia Zdrażewska.

W sobotę, 18 marca zespół OSTINATO reprezentował naszą szkołę w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt.: "Idzie Wiosna". Za wykonanie piosenki pt.: "Nie bójmy się wiosny", zespół został doceniony przez jurorów, zajmując I miejsce w kategorii zespołów klas 4-8.

Gratulujemy!

• W Rogu Afryki - plakat UNICEF.
          • Wspieramy działania UNICEF

• Nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu edukacyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie UNICEF Polska - „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”.

Celem akcji jest:

- rozwijanie świadomości dzieci na temat znaczenia pomocy humanitarnej i problemów mieszkańców krajów należących do Rogu Afryki,

- kształtowanie postawy zaangażowania społecznego,

- wsparcie działań pomocowych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

W ramach projektu odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie zdobyli informacje na temat sytuacji w Rogu Afryki i pomocy, jaką niesie w tych krajach UNICEF.

Został przeprowadzony także kiermasz słodkości, który jest dodatkowym elementem projektu. Zebrane pieniądze przekazaliśmy na ratunek głodujących dzieci w Rogu Afryki.

• Podziękowania dla Rodziców i Szkolnego Klubu Wolontariusza - slajd.
          • Dzień Piekarza i Cukiernika w naszej szkole

• 15 marca obchodzony jest Dzień Piekarza i Cukiernika. Z tej okazji Rada Rodziców zorganizowała kiermasz ciast i słodkości.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie oraz Szkolnemu Klubowi Wolontariusza za pomoc w sprzedaży smakołyków.

Zebrane pieniążki zostaną przekazane na doposażenie sali terapeutycznej.