• Zwycięskie stworki.
          • Pyszne i zdrowe stworki

          • Wraz z nadejściem jesieni, w naszej szkole rozstrzygnięto kolorowe, a przy tym pyszne i zdrowe eliminacje, wpłynęły bowiem do nas zdjęcia stworków „wyczarowanych” przez uczniów klas 1-3. Pojawiło się mnóstwo cudaków wykonanych z marchewek, ziemniaków, ananasów, pomidorów, ogórków, cukinii oraz wielu innych owoców i warzyw.

            Szkolny Konkurs Zdrowotny „Warzywno - owocowy stworek” przebiegał dwuetapowo. Stworki, które dzielnie przeszły eliminacje klasowe, brały udział w zmaganiach szkolnych. Organizatorkami tego „smacznego” konkursu były: p. Joanna Holak-Sosińska, p. Dorota Laskowska. Kreatywność uczestników konkursu zasłużyła na wielkie uznanie.

            Wystawę, przyciągającą widzów jak magnes, można obejrzeć na zdjęciach. Aż trudno oprzeć się barwom i takiej ilości witamin w jednym miejscu. Autorom prac życzymy smacznego i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji!

            Laureaci konkursu: Hanna Bakinowska, Kinga Czychewicz, Krzysztof Bembenek, Kinga Jaros, Lena Bury, Jan Domaros, Stanisław Domaros, Lena Brzezińska, Jakub Wróbel, Antoni Paprocki.

        • Uczniowie w sali komputerowej budują i programują robota.
          • Robotyka i programowanie z Lego Education

          • Na zajęciach koła informatycznego uczniowie klas starszych rozpoczęli naukę robotyki i programowania z zestawem klocków LEGO® Education SPIKE Prime. Kolorowe klocki, silniki i czujniki, programowalny element HUB z kilkoma portami oraz język programowania oparty na Scratch umożliwiają konstruowanie i programowanie różnorodnych modeli, kształcą kreatywność i umiejętności niezbędne w XXI wieku.

            Korzystając z instrukcji i własnych pomysłów uczniowie budowali „Tancerza Breakdance”. Następnie musieli zaprogramować go tak, aby jego ruchy były zsynchronizowane ze światłem i rytmem odtwarzanych dźwięków. Dokładnie obserwując robota wprowadzali poprawki do swoich programów. Efektywnie wykorzystywali różne rodzaje danych. Zaprogramowali robota, który poruszał się w regularnych odstępach czasu i odtwarzał muzykę tak, aby zachęcić nas do ruchu. Przypominał o konieczności robienia przerw podczas dłuższego spędzania czasu w pozycji siedzącej.

            Poprzez zabawę z samodzielnie zbudowanymi robotami uczniowie rozwijali umiejętność współpracy, rozwiązywania złożonych problemów. Zestawy LEGO® Education SPIKE Prime zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • Gazetka wykonana przez wolontariuszy.
          • Pomagamy zwierzakom przetrwać zimę

          • Szkolny Klub Wolontariusza, LOP, PCK włączyły się w akcję charytatywną „Październik Miesiącem Dobroci dla Zwierząt”. W ramach tej akcji przez cały miesiąc zbierano karmę suchą i mokrą oraz koce dla zwierząt zamieszkujących w Schronisku dla Zwierząt w Słupsku.

            W piątek, 18 października 2022r. odbył się kiermasz słodkości przygotowany przez wolontariuszy i ich opiekunów. Zebrane dary oraz datki zostały przekazane na rzecz słupskiego przytuliska. Za okazane wsparcie wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

        • Znicz na jednym z uporządkowanych grobów.
          • 10-tka Pamięta

          • W sobotę, 22 października 2022r. grupa 32 wolontariuszy z klas 8a, 8b, 8c, 8d,8f,8g 7b, wraz z opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariusza kolejny raz porządkowała część słupskiego Starego Cmentarza Komunalnego, w której spoczywają najmłodsi. Na uporządkowanych grobach młodzież zapaliła znicze pamięci.

            Mimo niesprzyjającej pogody nasi wolontariusze wspaniale wywiązali się z powierzonego im zadania dając świadectwo bezinteresownego działania na rzecz drugiego człowieka.

        • Główny hol szkoły - uczniowie słuchają czytanych fragmentów książek.
          • Przerwa na czytanie

          • 25 października 2022r. uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

            Czytanie rozpoczęli pan dyrektor Bogdan Leszczuk oraz panie wicedyrektor Beata Pawlak - Hołowienko i Małgorzata Podolak. Następnie uczniowie klas starszych - polscy oraz ukraińscy czytali wszystkim polsko-ukraińskie opowiadanie O pokoju z książki Marka Michalaka pt. "Wolność, pokój i przyjaźń: o tym, co w życiu ważne". Młodsi uczniowie czytali głośno fragmenty swoich ulubionych książek.

            W ubiegłym, 2021 roku, wzięło w niej udział 1867 placówek z Polski i z 14 innych państw - został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 tysięcy 586 osób.

            Tegoroczne wyniki poznamy 12 grudnia.