Projekt: „Italy - destination place”

Projekt „Italy- destination place” został zorganizowany w dniach 15 lutego - 31 marca 2021r. z inicjatywy nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku, którzy uczestniczyli w szkoleniu pt. „Jak najlepiej wykorzystać nowe technologie, aplikacje i media społecznościowe w klasie” (Mobilność kadry edukacyjnej - Erasmus+) w Bolonii (Włochy) w lutym 2020r.

Międzynarodowy projekt miał na celu pobudzenie chęci studentów do zdobywania umiejętności interpersonalnych poprzez znajomość kultury włoskiej z krajami partnerskimi: Polską, Maltą i Serbią. Umiejętności te pozwoliły uczniom rozwinąć kreatywne myślenie, które pomoże im w przyszłości, a także wykazać się umiejętnościami ICT. Dzięki współpracy trzech partnerskich krajów uczniowie zdobyli pożądane umiejętności zapewniające pomyślną przyszłość. Powyższy projekt został zarejestrowany na międzynarodowej platformie E-twinning.

Chęć uczestnictwa wyrazili nauczyciele języka angielskiego, fizyki i muzyki z Serbii, Malty oraz Polski wraz ze swoimi uczniami w wieku 10-15 lat. Projektowymi tematami były: Słynne dania kuchni włoskiej; Znane włoskie miejsca; Bolonia jako część włoskiej historii; Znani Włosi; Najbardziej znane firmy i sklepy we Włoszech. Głównym zadaniem uczniów i nauczycieli było stworzenie prezentacji na wybrany temat w języku angielskim za pomocą różnorodnych programów i aplikacji służących do tworzenia i edytowania treści wideo, zdjęć i animacji oraz przesłane współpracującym z nami szkołom.

Efekty współpracy z zagranicznymi szkołami w ramach projektu „Italy- destination place” zostały przedstawione na międzynarodowej platformie E-twinning w celu rozpropagowania Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku i jej działań na arenie międzynarodowej.