• Ćwiczyć każdy może

• Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej

"Ćwiczyć każdy może"

zorganizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu

Tytuł może być przyznany szkołom i przedszkolom, które wezmą udział w akcji "Ćwiczyć każdy może" i spełnią wymagane kryteria.

W przypadku uzyskania Tytułu szkoła dodatkowo otrzymuje pamiątkową tablicę "Szkoła w Ruchu".

Terminarz konkursu:

a. Ogłoszenie akcji: 30.10.2013 r.

b. Możliwość przyłączania się szkół i przedszkoli do akcji: do 31.12.2013 r.

c. Przesyłanie formularzy wraz z załącznikami do weryfikacji: do 31.03.2014 r.

d. Zakończenie akcji: do 20.05.2014 r.

Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku podjęła decyzję o przystąpieniu do akcji „Ćwiczyć  każdy może” i wybrała następujące zadania do realizacji:

1. Wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne organizowane w ramach podstawy programowej (obszar nr 1).

Zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego: Przekazanie udokumentowanych przykładów dobrych praktyk szkoły związanych z aktywnością fizyczną społeczności szkolnej, które dowodzą, że lekcje WF mogą być ciekawe i atrakcyjne; napisanie dwóch scenariuszy zajęć WF (foto, wideo, opis, scenariusz zajęć).

2. Wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego (obszar nr 2).

Zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego: Napisanie dwóch scenariuszy zajęć alternatywnych (zajęć sportowych, sprawnościowo-zdrowotnych, tanecznych lub z zakresu aktywnej turystyki itp.) wraz z dokumentacją foto/wideo z ich realizacji na lekcji wychowania fizycznego.

3. Pozalekcyjne zajęcia sportowe (obszar nr 5).

Zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego: Przeprowadzenie trzech udokumentowanych (dokumentacja foto/wideo) akcji związanych z aktywnością ruchową, nieodbywających się w czasie trwania zajęć szkolnych (np. popołudniowa wycieczka na basen lub lodowisko, weekendowy bieg przełajowy itp.).