• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej Szkoły jak co roku zagraliśmy w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzięki hojności uczniów, ich rodziców oraz pracowników naszej szkoły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogliśmy przekazać dużą kwotę.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!

• Zły wpływ nadmiaru cukru na ludzki organizm

• Klasa Va wraz z wychowawcą przygotowała tablicę zatytułowaną "Zawartość cukru w słodyczach i napojach". Prezentacja zawierała wybrane produkty, po które dzieci sięgają najczęściej.

Obok nich umieszczono odmierzoną ilość cukru. Dzięki temu każdy uczeń naszej szkoły mógł uświadomić sobie, jak dużo cukru spożywa każdego dnia.

Zadanie podjęte zostało w ramach "Programu dla szkół".

• "Bliżej ferii zimowych"

• 9 stycznia 2020 roku odbyło  się na terenie naszej szkoły spotkanie integrujące uczniów klas pierwszych pn. Bliżej ferii zimowych. Uczestniczyło w nim 16 uczniów.

Celem tego spotkania było uświadomienie konieczności przestrzegania przez dzieci bezpieczeństwa podczas zabaw i uprawiania sportów zimowych oraz wzbudzenie motywacji do zgodnego współdziałania w grupie.

W trakcie trwania różnorodnych zabaw i gier z poszczególnych edukacji pierwszoklasiści zrozumieli, że każdy uczeń w szkole, odnosi sukcesy na miarę swoich możliwości. Spośród sześciu konkurencji najwięcej pozytywnych emocji wzbudziły rzuty "śniegową kulą" przez siatkę i zabawa w kalambury pn. Znam zimowe dyscypliny sportowe.

Wszyscy uczniowie otrzymali "zimowe kolorowanki" z życzeniami od nauczycieli prowadzących imprezę, certyfikaty z ukończenia szkolenia ze znajomości zasad bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych oraz słodycze.

• Jasełka

• Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Jednym ze zwyczajów bożonarodzeniowych jest odgrywanie przedstawienia jasełkowego. Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole.

Pan dyrektor Bogdan Leszczuk wprowadził wszystkich zgromadzonych w holu uczniów i nauczycieli w świąteczną atmosferę przesłaniem, aby doceniać obecność najbliższych i spędzony z nimi czas. Następnie zaprosił do obejrzenia pastorałki.

Spektakl przybliżył widzom zdarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat - historię dzieciątka Jezus, Maryi i Józefa. Piękny śpiew kolęd i piosenek świątecznych napełnił wszystkich radością i sprawił, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Jasełka były dla każdego z nas lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji.

Po zakończonej inscenizacji głos ponownie zabrał dyrektor szkoły p. Bogdan Leszczuk, który podziękował młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek. Złożył także świąteczne życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej pięknej uroczystości serdecznie dziękujemy.