• Pomagamy dzikim zwierzętom

• 13 grudnia 2019 r. przedstawiciele Fundacji Dziki Azyl z Kobylnicy, która prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, przeprowadzili w naszej szkole prelekcje edukacyjne pt. "Dzikie zwierzęta w mieście -  jak im pomagać gdy potrzebują naszej pomocy."

Po zakończeniu zajęć Klub Wolontariusza i Liga Ochrony Przyrody przekazali dla Fundacji przyniesione przez uczniów, rodziców i nauczycieli dary: płatki owsiane górskie, ziarna dla ptaków, orzechy, siano, rękawiczki jednorazowe, bandaże, chusteczki nawilżone dla niemowląt, mleko kozie, karmę mięsną dla kotów, psów z zawartością mięsa powyżej 50%.

Wszystkim darczyńcom gorąco dziękujemy.

Opiekunowie Klubu Wolontariusza i Ligi Ochrony Przyrody

• Konkurs edukacyjny "Szkolne przygody Gangu Słodziaków"

• Nasza szkoła kolejny rok przystąpiła do konkursu edukacyjnego. Tym razem udział wzięły klasy 1 a, b, c, d oraz 2 a i d. Zadaniem dzieci było głośne czytanie przygód Słodziaków oraz zbudowanie dekoracji w postaci Magicznego Drzewa Słodziaków tylko z materiałów użytych wtórnie (w ramach recyclingu).

W tym roku wyróżnienie zdobyła klasa 1b - gratulujemy!

• Razem na Święta

• Z radością przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji MEN "Razem na Święta".

Szkolny Klub Wolontariusza wraz z Ligą Ochrony Przyrody z naszej szkoły zorganizowali kiermasz słodkości, z którego datki zostały przekazane na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Ponadto zaaranżowali również zbiórkę darów dla Fundacji Dziki Azyl - Centrum Pomocy dla Jeży i Dzikich Zwierząt w Kobylnicy oraz zbiórkę słodyczy i zabawek dla Domu Dziecka w Słupsku.

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy wspierali akcje w tym wielkim dziele niesienia świątecznej pomocy. Dziękujemy!

• Mikołajki

• 6 grudnia 2019r. odbyły się szkolne Mikołajki zorganizowane przez Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski. Przygotowano barwną tablicę z świątecznymi symbolami.

Odbył się pokaz energetycznego tańca na holu głównym szkoły w wykonaniu wolontariuszek i mikołajkowy quiz wiedzy w świetlicy szkolnej dla uczniów klas 1-3, wzbogacony prezentami ufundowanymi przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Tego dnia zapłonęły lampki na szkolnej choince, a klimat ocieplały świąteczne piosenki.

• Wizyta w Zespole Szkół Agrotechnicznych

• W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klas 8a i 8d odwiedzili Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

Wizyta odbyła się 6 grudnia i połączona była z imprezą “Mikołajki w Rolniczaku”. Ósmoklasiści uczestniczyli w zajęciach otwartych, podczas których zapoznani zostali z ofertą edukacyjną szkoły.

Reprezentantki naszej szkoły (uczennice klasy 8a) przygotowały aranżację stołu świątecznego, który ozdobiony został w dużej części własnoręcznie wykonaną dekoracją.

• Festyn Bożonarodzeniowy

• W grudniowy ciemny wieczór nasza szkoła - już tradycyjnie - rozbrzmiewa radosną piosenką, błyszczy kolorowymi światełkami, pachnie domowymi wypiekami i świerkowymi gałązkami…

Tak było i w tym roku. Festyn Bożonarodzeniowy, który odbył się 9 grudnia, pozwolił poczuć atmosferę Cichej Nocy. Jak zwykle nie zawiedli uczniowie, ich rodzice i pracownicy szkoły, którzy postanowili spędzić popołudniowo-wieczorny czas w murach Dziesiątki.

Moc atrakcji, sprawiła, że każdy uczestnik wspólnego oczekiwania na magiczny czas Bożego Narodzenia, znalazł coś dla siebie. Było i dla ducha, i dla ciała: tańczenie, śpiewanie, dekorowanie, ozdabianie, oglądanie, pisanie, zaplatanie, rysowanie, układanie, granie, rywalizowanie, sprzedawanie, kupowanie, delektowanie, fotografowanie, oglądanie, a przede wszystkim spędzanie czasu w miłej atmosferze.

Kolejne zimowe spotkanie już za rok!

• 17 medali na Mikołajki

• W sobotę 7 grudnia odbył się Halowy Mikołajkowy Mityng Lekkoatletyczny organizowany w hali sportowej Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Madalińskiego w Słupsku. W zawodach udział wzięli uczniowie z roczników 2010 - 2007 w konkurencjach: 60m, skok w dal, rzut piłką lekarską 1kg oraz roczniki 2006 - 2005 w konkurencjach: 60m, skok w dal, pchnięcie kulą. Nasza szkołę reprezentowało 15 dziewcząt i 7 chłopców. Najwięcej uczestników startowało w biegach i skoku w dal.

Wyniki bardzo nas zadowoliły, nasi uczniowie zdobyli aż 17 medali, które przyznawano w każdym roczniku. Opiekunami zawodników byli Anetta Rybak i Marcin Kwaśniewski. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział.

• Konkurs "Mikołajkowe kolorowanki w bibliotece"

• 6 grudnia w bibliotece szkolnej dzieci kolorowały obrazki o tematyce świąteczno-zimowej. Na wszystkich uczestników czekał wielki worek z prezentami i słodki upominek. Najpiękniejsze prace można obejrzeć w galerii w bibliotece.

• Pasowanie na świetliczaka

• 18 listopada to szczególny dzień świetlicy szkolnej. Tego dnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w imprezie integracyjnej "Pasowanie na świetliczaka". Pierwszoklasiści zostali poddani próbom stolikowym.

I stolik - Próba mądrości. Uczniowie odczytywali zagadki, na które wspólnie udzielali odpowiedzi.

• Mikołajkowy kiermasz ciast i słodkości

Kwota zebrana ze sprzedaży zostanie poświęcona na szczytny cel, jakim jest zakup karmy dla zwierząt w Dzikim Azylu, który znajduje się w Kobylnicy. Dzieciom należą się podziękowania za pomysłowość, chęć działania i empatię! Brawo Wy!