• Bliżej ferii zimowych

• 4 lutego  2019 roku odbyło się na terenie naszej szkoły spotkanie integrujące dla uczniów klas trzecich pn. Bliżej ferii zimowych. Uczestniczyło w nim 19 uczniów.

Celem tego spotkania było uświadomienie konieczności przestrzegania przez dzieci bezpieczeństwa podczas zabaw i uprawiania sportów zimowych oraz wzbudzenie motywacji do zgodnego współdziałania w grupie.

Zajęcia poprzedził film edukacyjny przypominający o bezpiecznym wypoczynku zimowym w  czasie ferii.

W trakcie trwania różnorodnych zabaw i gier z poszczególnych edukacji  trzecioklasiści zrozumieli, że każdy uczeń w szkole, odnosi sukcesy na miarę swoich możliwości. Spośród ośmiu konkurencji najwięcej pozytywnych emocji wzbudziły rzuty "śniegową kulą" przez siatkę i zabawa w kalambury pn. Znam zimowe dyscypliny sportowe.

Wszyscy uczniowie otrzymali "zimowe kolorowanki" z życzeniami od nauczycieli prowadzących imprezę, certyfikaty z ukończenia szkolenia ze znajomości zasad bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych oraz słodycze.

• Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów

• W naszej szkole odbyło się Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów. Organizatorem konkursu był Instytut Rozwoju Oświaty.

Dwudziestu uczniów w poziomie I (klasy 1-3) zmagało się nad rozwiązaniem testów konkursowych.

• Konkurs recytatorski klas II

• 17 stycznia 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas II, przygotowany przez nauczycieli biblioteki i świetlicy.

• Sukces w konkursie fotograficznym

• Miło nam poinformować, że Kacper Smotrycki z klasy VIIc zajął trzecie miejsce w IV Konkursie Fotograficznym "Fotografujemy Fizykę" organizowanym przez I LO w Słupsku.

Celem tego konkursu jest popularyzacja fizyki oraz umiejętności dostrzegania jej praw w zjawiskach zachodzących w środowisku człowieka, wyrabianie nawyku obserwacji zjawisk fizycznych.

• "Pejzaż zimowy"

• W styczniu 2019 roku w świetlicy szkolnej zorganizowano i przeprowadzono konkurs plastyczny dla klas I - III pt. „Pejzaż zimowy”. Celem konkursu było promowanie twórczości plastycznej dzieci, rozwijanie ich wyobraźni i inwencji twórczej oraz umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych.