• Bal karnawałowy

          • Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych, szalonych zimowych balów i zabaw. To czas świętowania, zabawy i wielkiego ucztowania. Kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami.

            Podczas dwóch zimowych wieczorów - 28 stycznia (klasy I-III) i 29 stycznia (klasy VII-VIII) odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły, bal karnawałowy. Zabawa ta jest okazją do wspólnych pląsów i spotkania się społeczności szkolnej.

            Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Bal trwał trzy godziny, za sprawą dobrze dobranej muzyki i wspaniałej atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Ostatnie piosenki bisowano po kilka razy. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo.

            Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole. Będzie zapewne wesoło i kolorowo.

            Dziękujemy Radzie Rodziców, wszystkim przybyłym na bal rodzicom oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do spędzenia radosnych chwil w naszej szkole.

          • Konkurs plastyczno-techniczny "Dom moich marzeń"

          • Jak wyglądałby twój wymarzony dom? Z tą fantazją zmierzyli się uczniowie klas I - III. Przepiękne prace - makiety domków podziwiać można było w holu świetlicy szkolnej. Wszystkie prace były tak dobre, że zasłużyły na nagrody.

          • "Synapsik MEN"

          • W ogólnopolskim konkursie "Synapsik MEN” uczestniczymy od początku jego istnienia. Również w tym roku podjęliśmy wyzwanie i w sesji jesiennej wzięły udział zarówno klasy drugie jak i trzecie. Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiadomości wypełniając test 23 października 2018 r. W konkursie wzięło udział 13 drugoklasistów i 9 trzecioklasistów.

          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

          • Nasza szkoła - jak co roku - włączyła się w akcję "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", akcję która łączy ludzi otwartych na potrzeby i cierpienie innych, szczególnie tych najbardziej bezbronnych, czyli dzieci.

            Celem 27. edycji tej szlachetnej inicjatywy jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że kolejny raz udowodniliśmy wielkość swoich serc i ogromną wrażliwość na drugiego człowieka.

          • Jasełka Bożonarodzeniowe "Zabiegane Święta"

          • 20 grudnia 2018 r. grupa dziewcząt z naszej szkoły pod kierunkiem pani Justyny Ernestowicz wystąpiła na scenie Słupskiego Ośrodka Kultury, współorganizując ze Szkołą Katolicką ze Słupska Jasełka Bożonarodzeniowe zatytułowane "Zabiegane Święta".

            Dziewczęta zatańczyły trzy tańce, do których choreografię ułożyła pani Justyna Ernestowicz.

            Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły uczennicom z klas 8:

            Julii Stenka, Klaudii Adamczuk, Wiktorii Ollik, Natalii Kosińskiej, Kai Marzec, Jagodzie Kosickiej, Martynie Treli i Tatianie Sautycz.

            Dziewczyny poświęciły dwa miesiące na przygotowania do jasełek i wykonały wspaniałe tańce, co docenione zostało przez publiczność, również z naszej szkoły.

          • Świąteczna paczka

          • Uczniowie klasy 7c wraz z rodzicami i wychowawcą zorganizowali świąteczną paczkę dla wychowanków Domu Dziecka w Ustce. Za zgromadzone fundusze zakupiliśmy gry planszowe i słodycze.

            Zorganizowaliśmy również zbiórkę słodyczy, gier, książek i odzieży wśród uczniów i rodziców naszej szkoły. Wszystkie dary przekazaliśmy placówce w Ustce i Słupsku.

            Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji serdecznie dziękujemy. W imieniu uczniów i rodziców klasy 7c - wychowawca Marzena Marecka.

          • Profilaktyka na sportowo

          • W listopadzie i grudniu w naszej szkole realizowany był program zajęć sportowych połączonych z profilaktyką uzależnień. Zajęcia współfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień obejmowały trzy grupy wiekowe: klasy I-III - prowadzący Anetta Rybak, klasy IV-VI - prowadzący Grzegorz Michoński i klasy VII-VIII - prowadzący Marcin Kwaśniewski.

            Głównymi celami zajęć było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień oraz wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej.

            Prowadzący zajęcia nauczyciele przekazywali wiadomości na temat zdrowia, używek, zachowań asertywnych i radzenia sobie z negatywnymi emocjami w sposób dostosowany do danej grupy wiekowej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w dyskusjach, odgrywali scenki i opowiadały o swoich doświadczeniach.

            Na zajęciach sportowych dzieci wykazywały ogromne zaangażowanie, chęć współzawodnictwa i współdziałania w grupie. Dużą radość sprawiały im zarówno ćwiczenia indywidualne jak i gry i zabawy zespołowe.

            Cele programu zostały zrealizowane przez wszystkie grupy. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, szczególnie wśród najmłodszych dzieci. Chętnie kontynuowalibyśmy taką formę zajęć łączącą wiedzę z zakresu profilaktyki i aktywność sportową.

          • „Mały ekonomista”

          • W grudniu zakończony został projekt „Mały ekonomista” realizowany od września w naszej szkole w ramach Programu mPotęga, którego celem było edukowanie finansowo - ekonomiczne dzieci.

            Wśród wielu działań projektowych przeprowadzone zostały dwa konkursy dla uczniów klas piątych: „Domowe finanse”, który polegał na opracowaniu miesięcznego budżetu domowego fikcyjnej rodziny oraz „Jestem Małym Ekonomistą”, który był konkursem na krzyżówkę o tematyce finansowej, ekonomicznej i bankowej.

            Spośród wszystkich uczestników konkursów wyłonieni zostali zwycięzcy.

            Wyniki konkursu „Domowe finanse”:

            I miejsce: Oliwier Grzeczka 5a, Dominik Szapiel 5a, Jakub Szałacki 5a,
            II miejsce: Wiktoria Mazur 5c, Victoria Jagiełło 5c, Zuzanna Niebieszczańska 5c, Piotr Gołębiowski 5c,
            III miejsce: Krzysztof Feszak 5b, Marcin Feszak 5b, Jakub Sławiński 5b

            Wyniki konkursu: „Jestem Małym Ekonomistą”:

            I miejsce: Aleksandra Sulima 5f,
            II miejsce: Franciszek Ługowski 5d,
            III miejsce: Nikodem Oleksy 5e

            Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. Życzymy dalszych sukcesów! Nagrody dla wszystkich uczestników konkursów i zajęć projektowych dofinansowała Fundacja mBanku.

          • Szkolny konkurs zdrowotny "Warzywno-owocowy stworek”

          • W trosce o nasze zdrowie do szkoły zawitały warzywno-owocowe stworki „wyczarowane” przez uczniów klas I-III, którzy wzięli udział w konkursie szkolnym.

            Ławki aż uginały się pod ciężarem cudacznych stworków wykonanych z rumianych jabłek, dyni, ogórków, cukinii oraz wielu innych owoców i warzyw.