Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

 

Nawigacja

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej Szkoły - jak co roku - zagraliśmy w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem 26-tej edycji akcji było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w dniach od 8 do 11 stycznia zbierali datki od uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły. Podsumowanie zbiórki odbyło się dzień później - 12 stycznia. Dzięki niezwykłej hojności wszystkich darczyńców na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogliśmy przekazać sporą kwotę.

  Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy za zrozumienie, wsparcie i za datek serca dla potrzebujących, chorych dzieci.

 • "Postać Niezwykłego Świętego Mikołaja"

  Pragniemy z ogromną radością poinformować, iż w III już kolejnej Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Postać Niezwykłego Świętego Mikołaja" dla świetlic szkolnych zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 81 im. Profesora Michała Siedleckiego w Gdańsku Osowej, dwoje uczniów z naszej szkoły zdobyło nagrodę i wyróżnienie.

 • Konkurs plastyczno-techniczny dla klas I-III

  W grudniu w świetlicy szkolnej, związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, został zorganizowany konkurs plastyczno techniczny dla klas I-III pt. "Anioł bożonarodzeniowy". Celem konkursu była ciekawa i niekonwencjonalna wizja przedstawienia anioła w różnych jego wersjach i odsłonach. Uczniowie - autorzy w swoich pracach wykazali się niezwykłą pomysłowością, kreatywnością i wyobraźnią.

 • Bezpieczne ferie - spotkanie ze Strażą Miejską

  Niedługo rozpoczyna się zimowy wypoczynek uczniów. Aby uświadomić dzieciom potencjalne zagrożenia i ustrzec przed konsekwencjami niewłaściwych zachowań podczas wypoczynku zimowego, Straż Miejska przygotowała dla naszych uczniów zajęcia pn. Zimowe zabawy. Bezpieczeństwo w czasie ferii, które odbyły się 15 stycznia w naszej szkole. Wzięły w nim udział klasy: I d, II a i III f.

   

  Uczestnikom tego spotkania przypomniano, gdzie można zjeżdżać z górki, czym grozi wchodzenie na zamarznięte akweny oraz jak zachowywać się, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Uczniowie mieli też możliwość powtórzenia numerów alarmowych służb ratunkowych. Strażnik miejski zwrócił również uwagę na odpowiedni ubiór podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na śniegu.

  Zapewniono uczniów, że zdrowy rozsądek i ostrożność pomoże wszystkim bezpiecznie spędzić ferie zimowe.

 • Konkurs recytatorski klas III

  14 grudnia 2017r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas III, przygotowany przez nauczycieli biblioteki i świetlicy.

 • "Synapsik MEN"

  Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła przystąpiła do szóstej już edycji ogólnopolskiego konkursu "Synapsik MEN". W sesji jesiennej wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich. Dzieci sprawdzały swoje wiadomości i umiejętności wypełniając test 31 października 2017r. Jak zwykle możemy się pochwalić wysokimi wynikami.

 • Projekt grantowy "Mały Architekt"

  W grudniu podsumowaliśmy udział naszej szkoły w IV edycji programu grantowego "mPotęga" pt. "Mały Architekt", w którym brali udział uczniowie klas IV-VII. Jego głównym zamierzeniem było zapoznanie uczestników z pojęciem figur przestrzennych i ich powszechnemu zastosowaniu w różnych dziedzinach naszego życia.

  Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach matematycznych o różnej tematyce m.in. dotyczących pojęcia pól powierzchni i objętości figur przestrzennych, siatek i modeli brył, a także poświęconych skali i planom. Tematyka zajęć powiązana była z historią naszego miasta i jego zabytkami.

  Cykl warsztatów kończyły konkursy organizowane dla poszczególnych grup wiekowych. Uczniowie klas czwartych wykonali makiety "Mojego wymarzonego domu", a klas szóstych i siódmych "Makiety zabytków Słupska". Prace uczniów mogliśmy podziwiać na zorganizowanej na holu głównym wystawie. Dla uczniów klas piątych zorganizowany był drużynowy konkurs "Czy znasz swoje miasto?", w którym uczestnicy oprócz matematycznej wiedzy musieli wykazać się znajomością najważniejszych wydarzeń z wiązanych ze Słupskiem.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w projekcie.

 • Międzyszkolny konkurs "Moja wymarzona ozdoba choinkowa”

  9 stycznia w Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbyło się wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pod nazwą "Moja wymarzona ozdoba choinkowa".

 • Szkolenie w sieci

  8 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach realizacji wymiany doświadczeń zespołu liderskiego edukacji wczesnoszkolnej miasta Słupsk. Szkolenie prowadziła Anna Zamościk - psycholog szkolny. Tematem spotkania było: „Budowanie dobrej komunikacji z rodzicami uczniów, czyli jak skutecznie współpracować z rodzicami”.

  Trudne sytuacje edukacyjne, wychowawcze, rozwojowe naszego ucznia nieodłącznie towarzyszą okresowi uczenia się i tylko odpowiednia współpraca między nauczycielem a rodzicem sprawia, że praca nauczyciela, ucznia i rodzica staje się łatwiejsza i przyjemniejsza.

  Podczas spotkania zostały omówione zasady prowadzenia rozmów indywidualnych. Nauczyciele otrzymali wskazówki dotyczące nawiązywania i podtrzymywania kontaktu. Są one istotne ze względu na budowanie z rodzicami porozumienia i współpracy, ale także są przykładem tego, jak skutecznie porozumiewać się z dorastającym dzieckiem. Powyższe zasady prowadzenia rozmowy nauczyciele przećwiczyli w swoim gronie.

  Kolejnym bardzo ważnym tematem spotkania były trudne zachowania rodziców w rozmowach z nauczycielem. W pracy nauczyciele mogą spotkać się z różnymi formami niechęci i oporu wobec współpracy. Takie sytuacje są szczególnie trudne. Nauczyciel podczas takiej rozmowy może wpaść w różne psychologiczne pułapki. Wówczas angażuje się w interpersonalne zmagania z rodzicem i tym samym traci z pola widzenia problem, który był prawdziwym powodem spotkania.

  Spotkanie zostało zakończone analizą sytuacji rodzica. Z reguły nauczyciel nie ma wpływu na zmianę sytuacji życiowej rodzica, ale jeżeli zrozumie mechanizmy zaistniałego stanu, wtedy to również ma pozytywny wpływ na współpracę, która na początku niekiedy nie jest łatwa.

 • Jasełka

  Boże Narodzenie to czas, gdy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi oraz zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt 22 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów z klasy 7a i 7b pod opieką katechetów oraz zespół wokalno-instrumentalny Ostinato pod opieką naucz. muzyki.

  Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzin Bożego Dzieciątka. Po zakończonym spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły p.Bogdan Leszczuk, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się ks. proboszcz Władysław Stec-Sala z Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku.

  Dzięki telewizji kablowej Kanał 6 występy uczniów mogli zobaczyć mieszkańcy Słupska.

 • Konkurs na świąteczny wystrój sali lekcyjnej

  21 grudnia 2017r. został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na świąteczny wystrój sali lekcyjnej. Tegoroczna rywalizacja okazała się wyjątkowo wyrównana.

 • Wszystkie nagrody dla "10”

  18 grudnia 2017r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Traktaty rzymskie - 60 lat historii Unii Europejskiej."

  Konkurs został zorganizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Słupsk na czele z p.Jackiem Adlerem, z okazji obchodów 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich.

 • "I Ty też potrafisz…"

  19 grudnia 2017r. uczniowie klas drugich mieli okazję uczestniczyć w imprezie rekreacyjno - sportowej "I Ty też potrafisz…"

  Tematem spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Dzieci wzięły udział w różnorodnych zabawach z chustą animacyjną oraz zawodach sportowych. Wspólnej zabawie towarzyszyło mnóstwo emocji i radości.

  Dzieci z niecierpliwością oczekują na kolejne spotkanie.

 • "Jedno słowo - kilka znaczeń"- konkurs logopedyczno-plastyczny

  18 grudnia rozstrzygnięto IV Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno-Plastyczny "Jedno słowo - kilka znaczeń". Celem konkursu było wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, szczególnie u dzieci z trudnościami w mówieniu, rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni.

  Ponadto konkurs miał na celu prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych oraz zachęcenie do wspólnej pracy logopedy, rodzica i dziecka nad rozwojem mowy i języka z wykorzystaniem technik plastycznych.

  Jury oceniało prace biorąc pod uwagę pomysłowość i oryginalność w ujęciu tematu, walory artystyczne, estetykę wykonania oraz zgodność z tematem.

  Biorący udział w konkursie artyści ze szkół z terenu naszego miasta wykazali się pomysłowością, wyobraźnią i kreatywnością w tworzeniu prac, wykorzystując różne techniki plastyczne. Dzieci pokazały, że znają bardzo dużo słów mających to samo znaczenie, co przełożyło się na dużą różnorodność prac. Spośród 47 prac jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze.

  Laureatami konkursu zostali uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO, ze Szkoły Podstawowej nr 8, ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie, jury za pracę w komisji konkursowej oraz gratulujemy nagrodzonym artystom. Już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

 • Polacy Kresowym Straceńcom - Zbiórka Bożonarodzeniowa

  Nasza szkoła włączyła się w akcję, która polegała na przygotowaniu paczek świątecznych dla polskich dzieci z bardzo ubogich rodzin oraz dzieci z domu dziecka, mieszkających na terenie Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny, a także dla ostatnich żyjących na terenie Białorusi i Litwy żołnierzy Armii Krajowej.

  Akcja trwała do 06 grudnia 2017r. i była objęta Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i zaakceptowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Paczki zostały przekazane 13 grudnia 2017r.

  "Człowiek jest Wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

  Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za życzliwość, zaangażowanie i hojność.

  Opiekunowie Klubu Wolontariusza.

 • "Wspólnie dbamy o środowisko" - konkurs ekologiczny

  Uczniowie naszej szkoły udział w kolejnej edycji konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży "Wspólnie dbamy o środowisko”. Konkurs tradycyjnie rozegrany został w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i technicznej. Udział w konkursie mogli wziąć  udział uczniowie w wieku od 10 do 19 lat ze Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica.

  Głównym założeniem konkursu było kształtowanie właściwych postaw ekologicznych wśród młodzieży, a także zwrócenie uwagi na zależność pomiędzy człowiekiem a otaczającym go środowiskiem. Wiemy, że troska o środowisko powinna być sprawą nadrzędną dla każdego z nas.

 • Kartka dla Ksawerego

  Z inicjatywy p.Beaty Kołakowskiej i Klubu Wolontariusza uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne dla bardzo ciężko chorego, 7-letniego Ksawerego.

  Ponad 100 kartek przygotowanych w  domu, na lekcjach wychowawczych i podczas szkolnego festynu bożonarodzeniowego z pozdrowieniami, wyrazami otuchy i świątecznymi życzeniami wysłano 15 grudnia 2017r. Czasami trzeba bardzo niewiele, aby sprawić komuś ogromną radość.

  Dziękujemy za okazane serce.

 • Cała Polska czyta dzieciom

  18 grudnia 2017 roku w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy IIa i IIb wraz z opiekunami odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku - filię nr 8.


  Celem tej wizyty było zachęcenie dzieci do systematycznego czytania poprzez bezpośredni kontakt z książką i promowanie czytelnictwa w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. Cała Polska czyta dzieciom.


  Dorośli lektorzy w otoczeniu drugoklasistów czytali im fragmenty baśni znanych pisarzy o tematyce bożonarodzeniowej i noworocznej. Dzięki wysłuchanym utworom i prowadzonej rozmowie po ich przeczytaniu, udało się  zbudować pozytywną więź pomiędzy czytającymi i młodymi odbiorcami tekstów. Dopełniły je warsztaty plastyczne dla dzieci o tematyce świątecznej przygotowane przez pracowników biblioteki.

  Dzięki tej wizycie zapewne uczniowie będą częściej zachęcać swoich rodziców do czytania im ulubionych książek i wspólnego spędzania czasu wolnego.


  Pamiętajmy rodzice, że głośne czytanie dzieciom to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w ich przyszłość.

 • "Autochodzik" u pierwszaków

  W dniach 13 i 14 grudnia z przedświąteczną wizytą do naszej szkoły zawitało Miasteczko Ruchu Drogowego "Autochodzik". W zajęciach prowadzonych przez Straż Miejską wzięły udział wszystkie pierwszaki.

  W połączeniu z zabawą, dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W mini miasteczku mogły też przećwiczyć prawidłowe przejście na drugą stronę ulicy, wcielić się w rolę kierowcy, policjanta i pieszego. Pierwszaki z radością i dużym zaangażowaniem uczestniczyły w symulacjach drogowych.

  Z niecierpliwością już czekają na kolejną wizytę.

 • Sylwester w Słupsku

strona: