Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

 

Nawigacja

 • BohaterON

  BohaterON - Obrazek 1Uczniowie klas VIII po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Wyślij kartkę do powstańca” organizowanej w ramach kampanii „BohaterON - włącz historię!”.

  Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Postania Warszawskiego poprzez wysłanie im specjalnie na tę okoliczność przygotowanych kartek oraz wzbogacanie wiedzy młodego pokolenia o II wojnie światowej.

 • Karta rowerowa

  Karta rowerowa - Obrazek 1W pierwszych dniach października 2018 roku w Miasteczku Ruchu Drogowego znajdującego się w WORD przy ul. Mierosławskiego w Słupsku odbyły się egzaminy praktyczne na kartę rowerową pod okiem wyspecjalizowanych policjantów. Dzieci testy wiedzy teoretycznej musiały zdać w szkole.

  Zaliczone tam testy umożliwiały dopiero zdawanie egzaminów praktycznych. Uczniowie klas piątych uzyskali pierwsze w swoim życiu uprawnienia do jazdy po drodze. Co szczególnie zobowiązuje do przestrzegania przepisów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy! 

 • Pasowanie na ucznia

  Pasowanie na ucznia - Obrazek 111 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowanie na ucznia" dzieci z klas pierwszych. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowany pod okiem swoich pań wychowawczyń program artystyczny, w którym pochwalili się umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi.

  Następnie "pierwszaki” uroczyście ślubowali na Sztandar Szkoły. Dyrektor Szkoły pan Bogdan Leszczuk wraz z Wicedyrektor klas młodszych Beatą Pawlak-Hołowienko dokonali ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

  Z okazji tej uroczystości wychowawczynie klas pierwszych wspólnie z rodzicami wręczyli uczniom dyplomy i drobne upominki.

 • Stypendium Prezydenta Miasta Słupska

  Stypendium Prezydenta Miasta Słupska - Obrazek 13 października 2018r. w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta Słupska.

  Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Julia Mędrkiewicz znalazła się w gronie laureatów tej nagrody. Gratulujemy!

 • „Kwartecik” zaśpiewał w Warszawie

  „Kwartecik” zaśpiewał w Warszawie - Obrazek 129 września 2018r. w Warszawie odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej.

  Miło nam poinformować, że w tym wielkim wydarzeniu uczestniczył zespół wokalny „Kwartecik” z naszej szkoły, który w nagrodę za wygranie Festiwalu Piosenki Marynistycznej Łajba 2018 został zaproszony do Warszawy przez Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej dr. inż. Andrzeja Królikowskiego.

  Zespół wystąpił w części artystycznej tych uroczystości, prezentując pieśni marynistyczne oraz patriotyczne, w nawiązaniu do obchodów 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

 • „Mały ekonomista”

  „Mały ekonomista” - Obrazek 1W ramach projektu „Mały ekonomista” we wrześniu zrealizowaliśmy zajęcia warsztatowe.

  Uczniowie dzięki przygotowanej animacji oraz pogadanki uzyskali wiedzę na temat podstawowych pojęć związanych z bankowością: usługi bankowe, konto, kredyty, bankomat, wpłatomat, karta bankomatowa. Poznali historię od barteru do pieniądza.

  Pracując w grupach przyporządkowywali postacie władców do odpowiednich banknotów będących aktualnie w obiegu. Uczniów bardzo zaciekawiły zaprezentowane banknoty polskie sprzed denominacji, zwłaszcza te o wartości wielu milionów złotych. Wspólnie analizowaliśmy cennik produktów z roku 1989 oraz 2008 pod kątem wartości pieniądza, głównie jego spadku.

  W październiku planujemy kolejne zajęcia oraz ciekawy konkurs „Domowe finanse”.

  Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

 • Rajd Nadmorski - Mierzeja Gardnieńska

  Rajd Nadmorski - Mierzeja Gardnieńska - Obrazek 1 22 września członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego przy SP 10 wzięli udział w IX Rajdzie Nadmorskim - Mierzeja Gardnieńska. Rajd zorganizowany został przez Koło Turystów Pieszych Mikołajek PTTK Słupsk.

  Dojechaliśmy do Rowów i poruszaliśmy się szlakiem zielonym i czarnym po obszarze Słowińskiego Parku Narodowego podziwiając jego osobliwości przyrodnicze. Aura jednak nam nie dopisała: deszcz, grad, silny wiatr.

  Po przejściu sześciu kilometrów na mecie było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Do domów wróciliśmy bardzo zmęczeni, zmoknięci, ale zadowoleni.

  Z turystycznym pozdrowieniem opiekunowie SKKT SP 10.

 • Program mPotęga - "Mały ekonomista"

  Program mPotęga - "Mały ekonomista" - Obrazek 1W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole dla uczniów klas V w ramach Programu mPotęga będzie realizowany projekt grantowy "Mały ekonomista".

  Celem projektu będzie:

  - przybliżenie uczniom podstawowych pojęć ekonomicznych, finansowych,
  - ukazanie praktycznego zastosowania matematyki związanej z finansami życia codziennego,
  - edukowanie finansowe dzieci i budowanie ich ekonomicznej świadomości.

  W trakcie realizacji projektu odbędą się warsztaty ze specjalistą z banku, konkurs "Domowe finanse", wycieczka do banku, zajęcia dla uczniów klas V, konkurs "Jestem małym ekonomistą".

  Działaniem zwieńczającym projekt będzie stworzenie wraz z uczestnikami projektu filmiku edukacyjnego prezentującego związek matematyki z życiem codziennym.

  Autorkami i opiekunkami projektu są pani Izabela Szpiter-Jaskółka i pani Ewa Bielawa. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego - Obrazek 1Wszystkim Uczniom życzymy wielu sukcesów, radości i wytrwałości w nowym roku szkolnym 2018/2019.

 • Ubezpieczenie uczniów w r. szk. 2018/2019

  Ubezpieczenie uczniów w r. szk. 2018/2019 - Obrazek 1
       Warunki ubezpieczenia

   

 • Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

  Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1Wzorem poprzednich lat Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii starannie przygotowała się do zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Społeczność szkolna została podzielona  na grupy wiekowe, by uroczystości zapewnić sprawną organizację. Po wprowadzeniu sztandaru szkolnego i odśpiewaniu hymnu państwowego miniony rok krótko podsumował dyrektor Bogdan Leszczuk.

  - To dobry rok pod względem nauki - oceniał Bogdan Leszczuk, dyrektor SP 10 w Słupsku. - To duże wyróżnienia, ogromne sukcesy w przedmiotach, to duże sukcesy sportowe. Bardzo serdecznie, w obecności waszych rodziców, chciałbym wam podziękować, drodzy uczniowie, że podjęliście ten trud. Mam nadzieję, że jesteście o ten rok mądrzejsi, bardziej doświadczeni i wiele rzeczy wam się wyjaśniło, i wiele rzeczy zrozumieliście.

  Dyrektor podziękował także rodzicom za współpracę, a uczniom życzył bezpiecznych wakacji, wypoczynku i radosnego powrotu do szkoły najpóźniej 3 września. Zanim jednak uczniowie powitali wakacyjny nastrój, mieli okazje odebrać nagrody i wyróżnienia. Za wybitne osiągnięcia w nauce przyznano ponad 20 stypendiów naukowych i wręczono wiele odznak wzorowego ucznia. Docenieni zostali sportowcy, którzy również otrzymali stypendia dopingujące do rozwoju ich talentów.

  Uroczystość zakończenia roku kończyła się odśpiewaniem hymnu szkoły i spotkaniami w klasach, gdzie już w bardziej kameralnym gronie można było zacząć powitanie wakacji.

 • W Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego

  W Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego - Obrazek 115 czerwca klasa 3a uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego.

  Tematem spotkania była Matrioszka - najsłynniejsza lalka pochodząca z Rosji. Dzieci zapoznały się z historią i procesem powstawania rosyjskiej zabawki oraz tworzyły własne lalki według swoich pomysłów.

  Autorzy najładniejszych prac zostali nagrodzeni, a wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali słodki poczęstunek.

 • Sukces Michała Oleksego z klasy 7e

  Sukces Michała Oleksego z klasy 7e - Obrazek 118 czerwca odbyło się podsumowania projektu Zdolni z Pomorza za rok szkolny 2017/2018 oraz wręczenia nagród/dyplomów podczas Gali laureatów w ramach Konkursu Projektów.

  Konkurencja była silna, a poziom bardzo wysoki, gdyż z całego województwa pomorskiego w konkursie uczestniczyło 60 projektów z trzech obszarów: matematyczno-fizyczno-informatycznego, biologiczno-chemicznego i kompetencji społecznych.

  Zespół, w którym jednym z uczestników był nasz uczeń Michał Oleksy z klasy 7e zajął III miejsce za projekt z fizyki: Badanie natężenia dźwięku na trasie słupskiego "Ringu" czyli "małej obwodnicy miejskiej".

  Michałowi i jego kolegom oraz ich opiekunom - nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • "Bezpieczeństwo podczas wakacji zależy od nas"

  "Bezpieczeństwo podczas wakacji zależy od nas" - Obrazek 1 12 czerwca 2018r. w naszej szkole  rozstrzygnięto XII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pn. "Bezpieczeństwo podczas wakacji zależy od nas". Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich szkół podstawowych miasta Słupska. Nadesłano 38 prac konkursowych.

 • "Dziesiątka" na medal

  "Dziesiątka" na medal - Obrazek 1Zakończyliśmy rozgrywki sportowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży szkół podstawowych. 11 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie imprezy.

  W punktacji generalnej uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce zdobywając 170 pkt. II miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 4 (148,5 pkt), a na miejscu III uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3 (147 pkt).

  W klasyfikacji chłopców zajęliśmy II miejsce, a dziewcząt miejsce III.

  Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz nauczycielom wychowania fizycznego. Dziękujemy za zaangażowanie w tą sportową akcję.

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR - Obrazek 1W roku szkolnym 2017/2018 odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR.

  To już 25 lat Konkursu w regionie Słupskim. Jak co roku uczniowie naszej szkoły lubiący zmagać się z zadaniami z matematyki wzięli udział w konkursie.

 • Wyróżnienie w konkursie "Integracja - tolerancja"

  Wyróżnienie w konkursie "Integracja - tolerancja" - Obrazek 1Miło nam poinformować, że uczeń klasy 4a Paweł Walkowiak otrzymał wyróżnienie w V Rejonowym Konkursie Plastycznym pn. Integracja - Tolerancja, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Słupsku.

 • Pierwszaki integrują się

  Pierwszaki integrują się - Obrazek 112 czerwca 2018 r. pierwszaki z naszej szkoły wzięły udział w wyjeździe integracyjnym do Paprot. Swoją przygodę z labiryntami rozpoczęli od prac zespołowych. Zadaniem każdego zespołu było zbudowanie z klocków własnego labiryntu, no i oczywiście przejście po jego ścieżkach.

  Kolejną atrakcją była gra "Paprockie zwierzaki" rozgrywana w labiryncie typu błędnik. Już brzmi ciekawie, a to tylko była rozgrzewka przed "walką" o zdobycie stojącej przed nimi labiryntowej wieży. Nie było czasu na nudę! Po drodze mali śmiałkowie zdobyli "Piaskową górę" oraz uczestniczyli w różnych zabawach. Ogromnym powodzeniem cieszyła się balonowa katapulta oraz mega bańki mydlane.

  Przyszedł też czas na wspólny posiłek. Kiełbaski z grilla rozchodziły się jak ciepłe bułeczki, bo trzeba było szybko nabrać sił, by sprostać kolejnym zadaniom.

  Zabawa na powietrzu sprzyjała integracji klas oraz dostarczyła dzieciom wielu radości. Z pewnością ten wyjazd będą długo i miło wspominać.

 • Szkolne Konkursy Informatyczne

  Szkolne Konkursy Informatyczne - Obrazek 1 Uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w szkolnych konkursach informatycznych. Konkurs pn. "Mistrz klawiatury" przeznaczony był dla uczniów klas 4. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad wykorzystania klawiatury do prawidłowego pisania w edytorze tekstu.

 • Mistrzostwo Polski dla "10"

  Mistrzostwo Polski dla "10" - Obrazek 1Nasza Szkoła zdobyła Mistrzostwo Polski w minikoszykówce chłopców, podczas Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Dzieci rocznik 2005 i młodsi. Tym sam obroniła tytuł najlepszego zespołu z zeszłego roku.

  Zawodnicy SP10 uczęszczają do klas sportowych o profilu koszykówki oraz występują w rozgrywkach POZKosz jako zespół Energa Adkonis Słupsk, w ramach współpracy z klubem STK Czarni Słupsk. Jest to ogromny sukces koszykówki młodzieżowej w Słupsku. W zawodach tych brało ponad 6500 szkół z całej Polski i kilkadziesiąt tysięcy dzieci.

  Skład reprezentacji SP10:
  Kozłowicz Kacper KPT, Giec Filip, Biernacki Mateusz, Biernacki Kacper, Hubert Antoni, Gasperowicz Damian, Ptach Bartłomiej, Drożdż Alan, Dydyna Filip, Olechnowicz Maciej, Kajetan Kosicki, Oleksy Michał.

  Trenerami zespołu są: Robert Kozłowicz i Grzegorz Michoński.

  Nagrodami indywidualnymi wyróżniono następujących zawodników:
  MVP turnieju - Kacper Kozłowicz,
  Pierwsza Piątka turnieju - Filip Giec,
  Najlepszy zawodnik drużyny - Mateusz Biernacki.

  Zawody objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Patronat Prezesa Śląskiego Związku Koszykówki.

strona: